Koncert Szabatowy

 W piątek, 24 lipca, koszerna kawiarnia The Nosh w Tarnowie, zaprasza na wieczorny Koncert Szabatowy pod Bimą. Podczas koncertu wystąpi Marcin David Król, skrzypek i kantor.

 

W piątek, 24 lipca o godzinie 19.00, koszerna kawiarnia The Nosh w Tarnowie, zaprasza na wieczorny Koncert Szabatowy pod Bimą. Wystąpi Marcin David Król, wspaniały skrzypek i kantor. W czasie trwającego godzinę koncertu będzie można posłuchać muzyki klezmerskiej i pieśni szabatowych oraz opowieści o znaczeniu Szabatu. Bezpośrednio po koncercie będzie można przeżyć powitanie Szabatu na kolacji szabatowej, która odbędzie się w kawiarni The Nosh.

Marcin David Król jest skrzypkiem oraz kantorem. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Krakowie oraz w Kolonii.  Śpiewu kantoralnego uczył się u Michaela Davida Steina, kantora Temple Aliyah w Los Angeles. Marcin David Król jest skrzypkiem w Radomskiej Orkiestrze Kameralnej, poza tym współtworzy razem z Lucjanem Szalińskim- Bałwasem duet skrzypcowy ROKduo. Jako skrzypek wystąpił w całej niemal Europie, w Korei Południowej, Indiach, USA i Kanadzie. Jako kantor współprowadził nabożeństwa w reformowanych kongregacjach w Warszawie, Los Angeles, podczas festiwalu kultury żydowskiej w Chełmie oraz w Kazimierzu dolnym nad Wisłą. 

 

22.07.2020
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |