New Bone w amfiteatrze

 W piątek, 24 lipca, w tarnowskim amfiteatrze wystąpi krakowska formacja jazzowa New Bone. Zespół zaprezentuje utwory z najnowszego albumu, nagranego z hołdzie dla nieżyjącego lidera Jazz Band Ball Orchestra Jana Kudyka.

 

 

Krakowska formacja jazzowa New Bone wystąpi w tarnowskimk amfiteatrze 24 lipca o godzinie 20.00, ze swoim najnowszym albumem “Longing”. Płyta została nagrana w hołdzie dla nieżyjącego lidera Jazz Band Ball Orchestra Jana Kudyka – ojca założyciela i lidera New Bone Tomasza Kudyka.

W grudniu 2019 roku zespół Tomasza Kudyka nagrał kolejna, szósta płytę w swoim dorobku, album zatytułowany „Longing”. Krakowska grupa swoimi poprzednimi nagraniami zdobyła przychylność zarówno krytyków, jak i publiczności, która entuzjastycznie reaguje na prezentowana podczas koncertów muzykę. Najnowszy album zawiera autorskie kompozycje lidera z wyjątkiem jednego utworu „Head Dizziness”, napisanego przez Jana Kudyka, a zaaranżowanego przez Wojtka Groborza. Podobnie jak wcześniejsze albumy zespołu, nowe dzieło oferuje kompozycje przepełnione liryzmem i pewną nostalgią osadzoną w jazzowej narracji.
Tomasz Kudyk chciałby poprzez tę płytę, a przede wszystkim muzykę, wyrazić wdzięczność i szacunek dla swojego Taty, który na początku jego drogi muzycznej był dla niego inspiracją i autorytetem. - To dzięki Tacie, jestem w tym miejscu dzisiaj i robię to, co On … – wspomina lider New Bone.

Podczas koncertu w Tarnowie New Bone wystąpi w składzie:
Tomasz Kudyk – trąbka, flugelhorn,
Bartłomiej Prucnal – saksofon altowy,
Dominik Wania – fortepian,
Maciej Adamczak – kontrabas,
Dawid Fortuna – perkusja

Wstęp wolny.

23.07.2020
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |