Kino Millennium zaprasza

 Od 24 lipca tarnowskie kino Millennium zaprasza na niezwykły dokument o księdzu Adamie Bonieckim. To filmowa podróż w poszukiwaniu odpowiedzi na najważniejsze pytania, jakie zadaje sobie każdy człowiek, a równocześnie intymny portret księdza Bonieckiego. Film oglądać można do 30 lipca.

 

Kino Millennium zaprasza na niezwykły dokument o księdzu Adamie Bonieckim „xABo: Ksiądz Boniecki” W dużej mierze sfinansowany z publicznej zbiórki film jest odpowiedzią: na tęsknotę za przewodnikiem, niezawodnym i niestrudzonym towarzyszem drogi przez coraz bardziej wyboistą i niepewną rzeczywistość. Jego mądrość, niezależność i uczciwość są dziś potrzebne bardziej, niż kiedykolwiek. Choć jest solą w oku instytucji Kościoła, która zobowiązała go do milczenia (ma zakaz wypowiedzi w mediach - poza „Tygodnikiem Powszechnym", gdzie stale ukazują się jego artykuły), ksiądz Boniecki pisze książki, jeździ na spotkania z czytelnikami, spotyka się z potrzebującymi. Wspiera swoim autorytetem, przynosi pocieszenie i daje nadzieję tym, którzy ją tracą. Z postawy bohatera, z jego stosunku do ludzi i świata, „xABo: Ksiądz Boniecki” wywodzi rodzaj dalekich od dogmatu przykazań, tworzy przewodnik po uczciwym dobrym życiu, w którym, po pierwsze: należy wybaczać.

Dokument Aleksandry Potoczek nie jest laurką dla księdza. To portret filozofa, pielgrzyma-outsidera, który całe życie wędruje własną drogą. Człowieka który łaknie kontaktu z innymi, ale kamera portretuje go także w chwilach samotności i zmęczenia wspaniałą, ale wyczerpującą podróżą, z walizką pełną naszych pytań o drogę.

Film oglądać można do 30 lipca. Bilety w cenie 15 zł normalny, 13 zł ulgowy - dla dzieci i młodzieży do 16 roku życia, studentów do 26 roku życia, posiadaczy Karty Seniora i Karty Dużej Rodziny (1 bilet na 1 kartę), emerytów i rencistów, kupować można w kasie CSM.

24.07.2020
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |