Koniec marzeń o ekstraklasie

Marzenia o występach w PKO Ekstraklasie piłkarze Bruk-Betu Termaliki Nieciecza muszą odłożyć. Nie udało im się awansować do finału pierwszoligowego barażu. W półfinale przegrali na wyjeździe z Wartą Poznań 0:1.

Przegraną piłkarzy z Niecieczy zakończyło się spotkanie Bruk-Betu Termaliki z Wartą  Poznań. Tym samym marzenia o występach w PKO Ekstraklasie drużyna Termaliki musi odłożyć.

Pierwszy strzał oddał Rybicki, który mocno strzelał w kierunku dalszego słupka bramki Tomasza Loski. Chwilę później poziom koncentracji Adriana Lisa, bramkarza Warty, sprawdził Florin Purece, ale jego uderzenie zostało odbite.

W 10 minucie meczu na indywidualną akcję zdecydował się Piotr Wlazło, ale jego atak zakończył się w polu karnym rywali, którzy ruszyli z błyskawiczną kontrą zakończoną na słupku bramki Loski

W 23 minucie spotkania Robert Janicki wyszedł sam na sam z Loską. Minął bramkarza, ale na szczęście defensywa zdążyła zaasekurować golkipera. Siedem minut później Bruk-Bet powinien wyjść na prowadzenie. W zamieszaniu w polu bramkowym Lisa oddali kilka strzałów, ale jednak żaden z nich nie spowodował zmiany wyniku. Przed przerwą próbkę umiejętności technicznych dał jeszcze Purece, który zwodził na skraju pola karnego obrońcę Warty, w końcu dośrodkował, ale nikt nie przeciął jego uderzenia.

Po zmianie stron pierwsi zaatakowali gospodarze i tylko dzięki interwencji Vlastimira Jovanovicia Warta nie wyszła na prowadzenie.

Bramka, która jak się okazało była decydującą, padła w 62 minucie. Najpierw strzał odbił Loska, ale akcję skutecznie sfinalizował Jakóbowski. Ponieważ arbiter boczny podniósł chorągiewkę, nastąpiła weryfikacja. Po kilku minutach nerwów Sebastian Jarzębak wskazał na środek boiska.

Najlepszą szansę na wyrównanie goście mieli tuż przed zakończeniem regulaminowego czasu gry. Po rzucie rożnym uderzał Wlazło, ale trafił w bramkarza, który wybił piłkę przed siebie, tam stał jeszcze Mateusz Grzybek, ale jego uderzenie padło łupem Lisa.

Mimo siedmiu doliczonych minut nie udało się Bruk-Betowi już zmienić wyniku meczu.

Warta Poznań - Bruk-Bet Termalica 1:0 (0:0)

Bramka: Jakóbowski (61 min.)

Żółte kartki: Jakóbowski, Rybicki, Ławniczak - Wlazło, Grabowski

Bruk-Bet: LoskaGrabowski, Putiwcew, de Amo Perez, Grzybek, Wasielewski (73 min. Miković), Misak (55 min. Jelić), Wlazło, JovanovićPurece (55 min. Bezpalec), Gergel

Sędziował: S. Jarzębak (Bytom), widzów: 837