Koronawirus w urzędzie nie odpuszcza

 Po zastępcy prezydenta Tarnowa, wyniki testu potwierdziły, że także skarbnik miasta jest zakażony koronawirusem. Teraz w kręgu zainteresowania sanepidu są osoby, które miały ze skarbnikiem kontakt. W budynku urzędu przy ulicy Mickiewicza przywrócono zasady przyjmowania interesów z początków epidemii.

 

Zastępca prezydenta Tarnowa Tadeusz Kwiatkowski wyniki testu, któremu poddał się prywatnie, otrzymał w czwartek 30 lipca i okazały się pozytywne. Natychmiast zostały wdrożone wszystkie obowiązujące procedury epidemiologiczne i stworzona została lista osób, z którymi zastępca prezydenta miał kontakt w ciągu ostatnich dni.  Od czworga z nich pobrane zostały wymazy do testów. Z tej czwórki dodatni wynik na Covid-19 wyszedł po teście także u skarbnika miasta, Sławomira Kolasińskiego. Teraz w kręgu zainteresowania sanepidu znalazły się osoby, które miały ze skarbnikiem kontakt. Część tych osób już poddana została kwarantannie.  Testy zostaną powtórzone po siedmiu dniach.
Zastępca prezydenta i skarbnik nie mają żadnych objawów i przebywają w domu na zwolnieniu lekarskim. Dorota Krakowska przebywa w domu na kwarantannie. Prezydent Roman Ciepiela był przez ostatnie dni poza urzędem, przebywał na zwolnieniu lekarskim i nie miał kontaktu z zakażonymi urzędnikami. Prezydent wraca do pracy w poniedziałek, 3 sierpnia i przejmuje wszystkie swoje obowiązki.
W budynku przy ulicy Mickiewicza 2 przywrócono zasady przyjmowania interesów z początków epidemii - jeżeli jest to możliwe należy odłożyć w czasie osobistą wizytę u urzędników, natomiast gdy sprawa musi być załatwiona już teraz, należy wcześniej umówić się telefonicznie. W pozostałych budynkach Urzędu Miasta Tarnowa przyjmowanie interesantów odbywa się normalnie.

31.07.2020
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |