Sukcesy Polaków w Lonato

Polscy kierowcy gokartów stanęli na podium w Międzynarodowym Finale Rok Cup. W gronie najlepszych na świecie wystartował również tarnowianin Michał Zając. Niestety, defekt silnika wykluczył go z walki o wysoką lokatę.

Hubert Cebulski i Daniel Fuchs zajęli drugie i trzecie miejsce w Międzynarodowym Finale Rok Cup w kartingu, przegrywając jedynie z Janem Midrlą, piętnastolatkiem z Velkich Hostic. Pierwszy na mecie, Lorenzo Vailati otrzymał karę i spadł na 11 pozycję w oficjalnych wynikach. W finale startowało sześciu polskich kartingowców. Siódmą lokatę zajął Jakub Głowacki, przed rokiem trzeci wśród juniorów. Stanisław Kostrzak odpadł na 14 okrążeniu.
Wśród najlepszych na świecie kartingowców, zobaczyliśmy ucznia II LO w Tarnowie, a zarazem reprezentanta VW Racing Polska - Michała Zająca. Wychowanek sekcji kartingowej przy torze „Speed Race" w Tarnowie, dzięki dzikiej karcie jaką otrzymał od organizatorów pojechał na zawody przede wszystkim po naukę. Dla Michała był to pierwszy start w zawodach rozgrywanych na włoskim torze. Z walki o wysokie pozycje i finał zawodów wyeliminował tarnowianina defekt silnika.
Piotr Dobija finiszował w czołowej siódemce finału Junior Rok. Bartłomiej Mirecki zakończył jazdę po dwóch okrążeniach. Najlepszy z pięciu naszych rodaków w finale Mini Rok, Adrian Różycki zmieścił się w dziesiątce na mecie. W imprezie uczestniczyło 300 zawodników z 36 państw, w tym 22 z Polski - najwięcej w historii Rok Cup International Final.