Ekonomia jest ósmym kierunkiem w ofercie dydaktycznej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie, na którym można zdobyć tytuł magistra. Zgodę na jego uruchomienie wydały już Polska Komisja Akredytacyjna oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Rekrutacja na studia odbywa się zdalnie.
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie uruchomiła ósmy kierunek, na którym można zdobyć tytuł magistra. Uzyskanie zgód na prowadzenie studiów drugiego stopnia na Ekonomii oznacza, że tytuł magistra można zdobyć na wszystkich kierunkach proponowanych przez Wydział Administracyjno-Ekonomiczny PWSZ w Tarnowie. – To bardzo dobra wiadomość dla wszystkich, którzy skończyli, lub skończą niebawem, studia licencjackie. Już nie będą musieli wyjeżdżać z Tarnowa aby dokończyć edukację – mówi Rektor, dr hab. Małgorzata Kołpa, prof. PWSZ. – Warto podkreślić, że dwa największe, jeśli chodzi o liczbę studentów, Wydziały PWSZ, czyli Wydział Administracyjno-Ekonomiczny oraz Wydział Ochrony Zdrowia umożliwiają zdobycie tytułu magistra na wszystkich kierunkach. Studia drugiego stopnia na kierunku Ekonomia prowadzone będą w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. - Zgodnie z opracowanym planem studiów duży nacisk będzie kładziony na kształcenie praktycznie przygotowujące do wymagań stawianych przyszłym pracownikom. Absolwenci uzyskają wysokie kwalifikacje w zakresie kompetencji miękkich i będą wyposażeni w rozbudowanym zakresie w najnowszą wiedzę ekonomiczną pozwalającą skutecznie konkurować na współczesnym rynku pracy – zapewnia dr Jarosław Mikołajczyk, Dziekan WAE. Wiedza pozyskana w trakcie studiów ma charakter aplikacyjny. Obejmuje kompleksowo problematykę funkcjonowania i rozwoju oraz współdziałania organizacji społecznych, w tym głównie przedsiębiorstw, ale również instytucji sektora publicznego. Studia na kierunku Ekonomia przygotowują specjalistów dla wszystkich dziedzin gospodarki, zarówno dla sektora prywatnego, jak i publicznego, w tym także dla podmiotów władzy państwowej i samorządowej. Obowiązkowym modułem w trakcie studiów jest praktyka zawodowa, dodatkowo wzmacniająca nabyte w trakcie zajęć umiejętności.
Teraz na rozpatrzenie czeka także wniosek PWSZ w Tarnowie o zgodę na uruchomienie studiów I stopnia na kierunku Położnictwo.