Porażka w Łodzi

Unia Tarnów przegrała w Łodzi z Orłem w VIII kolejce eWinner Pierwszej Ligi Żużlowej. Zawody zostały przerwane, a wynik zaliczony po ośmiu biegach z powodu opadów deszczu i złego stanu nawierzchni.

Orzeł Łódź odniósł kolejne zwycięstwo na własnym torze. Łodzianie tym razem wygrali z Unią Tarnów 28:20, tym samym zdobyli także punkt bonusowy.

Nie wiadomo, jaki byłby ostateczny wynik meczy, bo został on zakończony po zaledwie ósmym biegu, w związku z opadami deszczu. Już ostatnie dwa wyścigi były kuriozalne. Zawodnicy z trudem utrzymywali się na motocyklach i ledwo dojeżdżali do mety.

Do momentu przerwania zawodów w drużynie Unii Tarnów świetnie spisywał się Przemysław Konieczny, który zdobył dwie trójki. Tarnowianie jechali bez Petera Ljunga, który jest kontuzjowany po upadku w lidze szwedzkiej.

Orzeł Łódź – Unia Tarnów 28:20

Unia: Nilsson 4 (2,2), Kaczmarek 1 (0,1), Mroczka 3 (0,1,2), Gruchalski 2 (2,0,u), Koza 3 (2,1), Konieczny 6 (3,3), Cierniak 1 (1,d), Rempała NS