Zwycięstwo na początek sezonu

Bruk-Bet Termalika Nieciecza wygrała u siebie z Zagłębiem Sosnowiec 1:0. Mecz mógł się podobać, bo obydwa zespoły stworzyły dobre, sportowe widowisko, w którym jednak główną rolę odegrali zawodnicy Termaliki.

Piłkarze Bruk-Betu Termaliki Nieciecza rozpoczęli sezon ligowy wygranej 1:0 na własnym boisku z Zagłębiem Sosnowiec. Pierwszy mecz sezonu mógł się podobać, bo obydwa zespoły od samego początku stworzyły dobre widowisko, w którym stroną przeważającą byli jednak zawodnicy Termaliki.

Podopieczni trenera Mariusza Lewandowskiego pierwszy celny strzał oddali już w 2 minucie meczu. Kilka minut później uderzyli ponownie, ale za każdym razem na posterunku był bramkarz gości.

Gospodarze tradycyjnie starali się wykorzystywać nadarzające się okazje po stałych fragmentach gry. W 17 minucie meczu Jonathan de Amo Perez próbował uderzać z bliska na bliższy słupek, ale jego próba była niecelna. Chwilę później centymetrów zabrakło Marcinowi Grabowskiemu, który starał się wykończył błyskawiczną akcję drużyny.

Pierwszą bramkę dla Bruk-Betu mógł głową zdobyć Piotr Wlazło, ale jego uderzenie pofrunęło tuż nad poprzeczką. Jeszcze bliżej trafienia był Michał Orzechowski, którego mocny strzał zatrzymał się na górnym obramowaniu bramki.

Goście do głosu doszli raz, ale Tomasz Loska wyczuł interwencje Martima Maia i pewnie złapał strzał.

Po zmianie stron już pierwsza akcja zakończyła się sukcesem. Roman Gergel obrócił się piłką w polu karnym i z kilku metrów pewnie pokonał Krystiana Stępniowskiego.

W 60 minucie gry bramkę Stępniowskiego ostrzeliwali jeszcze Patrik Misak i Michał Orzechowski, ale prowadzenia nie udało się podwyższyć.

W ostatnim kwadransie gry do głosu doszli goście. Tomasz Loska wyłapał jednak groźny, płaski strzał Olafa Nowaka. Tuż przed zakończeniem regulaminowego czasu gry, mocno na bramkę gospodarzy kopnął Karbowy, ale bramkarz i z tej próby wyszedł cało.

Kolejny mecz Bruk-Bet zagra 5 września z Sandecją Nowy Sącz.

Bruk Bet Termalica Nieciecza - Zagłębie Sosnowiec 1:0 (0:0)
Bramka: Gergel (51 min.)

Zółte kartki: Putiwcew, Wlazło - Ryndak
Bruk-Bet: Loska, Grabowski, Gergel (80 min. Wasielewski), Stefanik (80 min. Zeman), Misak (63 min. Radwański), Grzybek, Żyra (63 min. Bezpalec), Wlazło, De Amo Perez, Orzechowski (63 min. Śpiewak), Putiwcew.

Sędziował: J. Małyszek (Lublin), widzów: 1409