Okocimski lepszy od Olimpii

Trzy punkty zainkasował na własnym boisku Okocimski Brzesko w pojedynku z Olimpią Elbląg. Gospodarze osiągnęli przewagę dopiero w drugiej połowie meczu. Zespól z Brzeska zajmuje w tabeli siódmą lokatę, ale w następnym spotkaniu o punkty nie będzie łatwo, gdyż piłkarze z Brzeska podejmować będą lidera – zespół Bruk – Betu Nieciecza.

Okocimski Brzesko zasłużenie pokonał na własnym boisku Olimpię Elbląg 3:1. Początek meczu nie zapowiadał sukcesu, gospodarze długo nie mogli złapać właściwego rytmu gry, a goście w 20 i 22 minucie mieli okazje do zdobycia prowadzenia. W obydwu przypadkach niebezpieczeństwo zażegnał bramkarz gospodarzy Bartłomiej Wygaś. Okocimski pierwszą groźną sytuację stworzył w 36 minucie, ale wychodzący na czystą pozycję Matras został sfaulowany przez obrońcę Olimpii. Pierwsza bramka padła tuż przed zakończeniem pierwszej połowy. Ogar strzałem z kilku metrów trafił do siatki po dośrodkowaniu Rupy w pole karne. Chwilę później znowu na tablicy wyników był remis – w podobnej sytuacji pod bramką gospodarzy znalazł się Kołodziejski, który „zamknął” akcję Olimpii w polu bramkowym i wślizgiem wepchnął piłkę do siatki.

Po przerwie gospodarze osiągnęli zdecydowaną przewagę. Goście mieli jedną okazję do zdobycia bramki, gdy w 68 minucie pojedynek sam na sam z napastnikiem Olimpii wygrał Bartłomiej Wygaś. Ataki Okocimskiego przyniosły wreszcie skutek w 70 minucie. Jarosz podał piłkę wybiegającemu na czystą pozycję Polichtowi, a ten zdobył prowadzenie dla gospodarzy. Na kilka minut przed końcem spotkania, po rzucie rożnym ostatnią bramkę w tym meczu zdobył Jagła.

Okocimski zajmuje w tabeli II ligi siódmą lokatę, mając po 17 spotkaniach 30 punktów. Kolejnym rywalem piłkarzy z Brzeska będzie lider tabeli – zespół Bruk – Betu Nieciecza.

Okocimski KS Brzesko - Olimpia Elbląg 3:1 (1:1)
Bramki: Ogar (43 min.), Policht (70 min.), Jagła (83 min.) - Kołodziejski (44 min.)
Żółte kartki: Matras - Kowalczyk, Stróż, Łożyński.
Okocimski: Wygaś - Szymonik, Policht, Jagła, Wawryka (90 min. Czerwiński), Rupa, Darmochwał, Kozieł, Matras (70 min. Kostecki), Popiela (54 min. Jarosz), Ogar (87 min. Skorupski)
Sędziował: M. Opaliński (Lubin), widzów: 250.