Wygrana Bruk-Betu

Bruk-Bet Termalica Nieciecza pokonał na wyjeździe Koronę Kielce 3:0. Tym samym wrócili do wygrywania po serii czterech zwycięstw z rzędu, którą przerwała porażka z Arką Gdynia. Po tym zwycięstwie Bruk-Bet zajmuje drugie miejsce w tabeli. Następny mecz rozegra na własnym boisku z Radomiakiem.

Początek spotkania należał do Korony. Pokonać Tomasza Loskę próbowali: Kornel Kordas i Maciej Firlej. W 9 minucie Marcin Wasielewski zablokował w polu karnym uderzenie Mateusza Cetnarskiego.

W 16 min ponownie „zagotowało" się w polu karnym gości. Najpierw nieczysto uderzył Cetnarski, a po chwili obok słupka strzelił Paweł Łysiak. Gospodarze czekali na gola, a zdobyła go ... Bruk-Bet Termalica. W 17 min po błędzie Remigiusza Szywacza, piłka trafiła do Romana Gergela, który w sytuacji sam na sam z Markiem Koziołem, nie dał mu żadnych szans.

Goście nie odpuszczali. W 32 min po dobrym podaniu Patrika Misaka, w bardzo dobrej sytuacji znalazł się Samuel Stefanik. Jeszcze lepiej w niej interweniował jednak Kozioł.

W 40 min Kozioł był bez szans po celnej główce Artema Putiwcewa. Poprzedzona została dośrodkowaniem z rzutu rożnego Marcina Grabowskiego.

W drugiej połowie Korona zaatakowała. W 52 minucie Jacek Podgórski strzelił w boczną siatkę. Szybko niecelnym uderzeniem odpowiedział Gergel. W 68 minucie debiutanckiego ligowego trafienia w zespole z Niecieczy doczekał się Kacper Śpiewak. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego sprytnie ograł defensora z Kielc i z kilku metrów umieścił piłkę w siatce. W 74 minucie Śpiewak mógł na swoim koncie mieć drugą bramkę, ale trafił w bramkarza Korony. W 86 min z rzutu wolnego szczęścia próbował Piotr Wlazło, ale jego próba okazała się niecelna. Końcowe minuty mimo ataków gospodarzy, nie zmieniły wyniku. Po tym zwycięstwie Bruk-Bet zajmuje drugie miejsce w tabeli z dorobkiem 15 punktów po sześciu meczach. Następny mecz rozegra 4 października na własnym boisku z Radomiakiem.

Korona Kielce - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 0:3 (0:2)

Bramki: Gergel (17 min.), Putiwcew (40 min.), Śpiewak (68 min.)

Żółte kartki: Petrović, Kaczmarski, Kozioł, Szarek - Radwański

Bruk-Bet: Loska - Wasielewski, de Amo Perez, Putiwcew, Grabowski, Zeman (64 min. Śpiewak), Stefanik (83 min. Czarnowski), Wlazło, Żyra (46 min. Bezpalec),  Misak (75 min.Radwański), Gergel (83 min. Jovanović)

Sędziował: P. Lasyk (Bytom)