Kolejna wygrana Bruk-Betu

Siódma kolejka I ligi okazała się szczęśliwa dla piłkarzy Bruk-Betu Termaliki Nieciecza. Piłkarze pokonali na własnym boisku Radomiaka Radom 3:2. Po tym zwycięstwie niecieczanie utrzymali pozycję wicelidera, z dorobkiem 18 punktów. Kolejny mecz rozegrają 16 października u siebie z GKS 1962 Jastrzębie.

Spotkanie w Niecieczy Bruk-Betu z Radomiakiem lepiej rozpoczęło się dla gości, którzy prowadzili od 14 minuty. Stało się to za sprawą Miłosza Kozaka, który wyskoczył najwyżej w polu karnym i wyprowadził Radomiaka na prowadzenie.

Na niecieczan ten gol podziałał bardzo mobilizująco. Chwilę po bramce dla Radomiaka próbował odegrać się Misak, ale w dogodnej sytuacji przestrzelił. Po upływie kolejnych dwóch minut w poprzeczkę trafił Martin Zeman, piłka spadła szczęśliwie pod nogi Romana Gergela, a ten wyrównał stan gry.

W 30 minucie meczu, w polu karnym piłkę otrzymał Misak, ale trafił wprost w Kochalskiego. Tuż przed gwizdkiem na przerwę świetne podanie otrzymał Gergel, który został sfaulowany w polu karnym, a dogodną sytuację na bramkę zamienił Piotr Wlazło.

Po zmianie stron pierwszą okazję na zdobycie gola miał Zeman, który uderzył minimalnie obok bramki. Na trzeciego gola nie trzeba było długo czekać, bo w 51 minucie gry drugi raz do siatki trafił Gergel.

W kolejnych minutach coraz wyżej grający Radomiak był nękany szybkimi atakami graczy Bruk-Betu. Niestety, piłka mimo kilku dogodnych okazji, nie wpadła do siatki.

W 89 minucie do bramki trafił natomiast Podliński i bramka dała wiarę Radomiakowi na odwrócenie losów spotkania. Nerwowa końcówka nie przyniosła jednak zmiany wyniku i szósty raz na siedem meczów w tym sezonie, Termalica mogła świętować wygraną.

Niecieczanie utrzymali pozcję wicelidera z dorobkiem 18 punktów. Kolejny mecz rozegrają 16 października u siebie z GKS 1962 Jastrzębie.

Bruk-Bet Termalica - Radomiak 3:2 (1:1)
Bramki: Gergel 2 (22 i 51 min.), Wlazło (45 min.- karny) - Kozak (14 min.), Podliński (88 min.)

Żółte kartki: Żyra - Cichocki, trener Dariusz Banasik, Kozak, Karwot, Lewandowski

Bruk-Bet: Loska - Wasielewski (53 min. Grzybek), de Amo Perez, Putiwcew, Grabowski, Stefanik, Wlazło, Żyra (79 min.Bezpalec), Misak (90 min. Radwański), Zeman (53 min. Śpiewak), Gergel

Sędziował: D. Kruczyński (Żywiec), widzów 1379