Pierwsza wygrana futsalistów Unii

Pierwsze w tym sezonie zwycięstwo odnieśli pierwszoligowi futsaliści Unii Tarnów. W niedzielnym spotkaniu rozegranym w Arenie Jaskółka, pokonali AZS UMCS Lublin 4:2.

Po pierwsze w tym sezonie zwycięstwo sięgnęli pierwszoligowi futsaliści Unii Tarnów. Po domowym remisie 2-2 z Futsalem Nowiny i wyjazdowej porażce 2-8 z BSF-em Bochnia, w niedzielę podopieczni trenera Jakuba Drwala pokonali w Arenie Jaskółka Tarnów 4-2 (1-0) AZS UMCS Lublin. Na pierwszą bramkę kibice czekali niemal do końca pierwszej połowy. W 18 minucie Konrad Stańczyk wykorzystał sytuację sam na sam z lubelskim bramkarzem i do szatni oba zespoły zeszły przy jednobramkowym prowadzeniu gospodarzy.

Po dwóch minutach gry po przerwie było już 2-0, a na listę strzelców wpisał się Tomasz Grzesiak. Lublinianie nie dali jednak za wygraną i efektem były dwie strzelone przez nich bramki. Najpierw, w 32 minucie, kontaktowego gola dla „akademików” zdobył Viktor Rusyn, a minutę później do remisu doprowadził Jakub Wankiewicz. Na ponowne prowadzenie wyprowadził tarnowian w 36 min strzałem do pustej bramki, bramkarz Jakub Wałach. Chwilę później wynik ustalił Tomasz Grzesiak, zdobywając swoją drugą w tym meczu bramkę. Po trzech kolejkach futsaliści tarnowskiej Unii z dorobkiem czterech punktów klasyfikowani są w tabeli na siódmym miejscu. W czwartej kolejce, w niedzielę 11 października, zmierzą się na wyjeździe z plasującą się o pozycję niżej Kamionką Mikołów.

Unia: Jakub Wałach 1 – Tomasz Grzesiak 2, Wojciech Przybył, Mateusz Mroczka, Konrad Fryś oraz Dominik StrzeleckiKonrad Stańczyk 1, Michał Sieńczak, Piotr Jodłowski, Damian Wolański, Kamil Pawlak, Andrzej Krakowski, Adrian Pasek.