Wygrana siatkarek

W swoim pierwszym meczu w Tarnowie drużyna Grupy Azoty Jedynka pokonała 3:0 Karpaty Krosno. Po dwóch meczach tarnowianki mają cztery punkty i zajmują siódme miejsce w tabeli. Kolejny mecz rozegrają w Częstochowie z Częstochowianką.

Drużyna Grupa Azoty Roleski PWSZ Tarnów udanie zainaugurowały sezon we własnej hali, zwyciężając z zespołem Karpaty Krosno GLASS-KPU w Krośnie 3:0.

Początek spotkania był bardzo wyrównany, zawodniczki obydwu ekip zdobywały punkt za punktem, a żadna drużyna nie była w stanie narzucić swojego stylu gry. W połowie seta gospodynie poprawiły swoją grę w przyjęciu, dzięki czemu wyszły na prowadzenie 17:12. Jednak wówczas do głosu doszły przyjezdne. Karpaty odrobiły straty i doprowadziły do remisu 22;22. W końcówce seta gra obu ekip falowała, przyjezdne przy stanie 24:22 były bliskie wygrania tej części spotkania jednak swoich szans nie wykorzystały. Zawodniczki z Tarnowa niesione żywiołowym dopingiem tarnowskiej publiczności ostatecznie zwyciężyły w tej partii 26:24.

Kolejny set to dominacja zespołu z Tarnowa. W zespole Karpat mnożyły się błędy własne zarówno w ataku, jak i przyjęciu. W efekcie tego przyjezdne przegrywały 7:16. Po ataku oraz asie serwisowym Agnieszki Cur było 21:9 dla tarnowskiej ekipy. Tego jednostronnego seta atakiem zakończyła Simona Dreczka.

Zawodniczki z Krosna po nieudanym secie bardzo dobrze rozpoczęły kolejną partię. Po wyrównanym początku potrafiły odskoczyć gospodyniom na trzy punkty, prowadząc 14:11. Wydawało się, że przyjezdne powalczą w tym meczu chociaż o zwycięstwo w tym jednym secie, jednak gospodynie, podobnie jak w pierwszym secie, potrafiły odwrócić losy tej partii i po nerwowej końcówce ostatecznie zwyciężyły 25:23.

Po dwóch meczach tarnowianki mają cztery punkty i zajmują siódme miejsce w tabeli. Kolejny mecz rozegrają w Częstochowie z Częstochowianką.

Grupa Azoty Roleski PWSZ Tarnów – Karpaty Krosno GLASS-KPU w Krośnie 3:0 (26:24, 25:11, 25:23)

Grupa Azoty Roleski: Szabó, Kaczorowska, Bimkiewicz, Szczygieł, Cur, Dreczka, Kaczyńska (libero) oraz Hebda, Krześlak