Dworzec w Mościcach na okładce

 Dworzec PKP w Mościcach znalazł się na okładce październikowego numeru miesięcznika „Architektura-Murator”. W środku numeru przeczytać można tekst o dworcu.

 

Na okładce październikowego numeru miesięcznika „Architektura-Murator” (10/2020//313) zostało opublikowane zdjęcie przedstawiające dworzec PKP w Mościcach. W środku numeru znajduje się tekst architekta Marcina Kwietowicza zatytułowany „Piękno polskiej architektury. Dworzec PKP / Tarnów”. Zdjęcia wykonał Maciej Lulko, fotograf specjalizujący się w fotografowaniu architektury.
Miesięcznik jest dostępny w kioskach lub w e-wydaniu: https://architektura.muratorplus.pl/
Budynek dworca został zaprojektowany przez Stanisława Wilkosza z Biura Projektów Kolejowych – Kraków (1972-1976). Projekt wnętrza wykonali Janusz Trzebiatowski i Maria Banaś z Pracowni Sztuk Plastycznych Oddział w Krakowie (1972).

Dworzec w Mościcach był punktem wystawy „Tarnów. 1000 lat nowoczesności” (2011), częścią wernisażu był koncert zespołu Pustki zagrany w przestrzeni dworca. Budynek znalazł się na mapie projektu „Le Corbusier w Tarnowie” ( 2012). Pojawia się też w filmie Anki i Wilhelma Sasnalów „Opad”.

17.10.2020
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |