Maciej Gładysz na podium w mistrzostwach świata serii Roka

 Maciej Gładysz, zawodnik kartingowy TTSK K-TEAM Tarnów, wjechał do ścisłego finału, w którym po pasjonującym pojedynku ostatecznie zajął 3 miejsce w kategorii Mini Rok wśród 86 kierowców z całego świata. Drugi tarnowski kierowca, debiutujący w tej imprezie Rafael Gwizdak, wjechał do finału B w kategorii Junior.

 

Dobiegł końca 0statni akcent sezonu kartingowego, czyli Rok Cup Superfinal 2020 - tzw. Mistrzostwa Świata serii Rok. Największa i najważniejsza w tym sezonie impreza serii Rok odbyła się w dniach 14-17 października na włoskim torze Franciacorta.

Wystartowało 261 kierowców, w tym bardzo liczna grupa 44 zawodników z Polski.

Podczas oficjalnej czasówki Maciej Gładysz, zawodnik TTSK K-TEAM Tarnów od razu pokazał wielki potencjał, ukończył sesję kwalifikacyjną na siódmej pozycji i pole position w grupie D z najlepszym czasem 1.07.996.

W decydującym wyścigu finałowym, pięciu czołowych zawodników Mini ROK’a pokazało piękną walkę w wyścigu, w której Maciej również odegrał swoją rolę. Polak tasował się o najwyższe pozycje z czołówką stawki. Ostatecznie zajął trzecie miejsce na mecie, tylko trzy dziesiąte sekundy dzielące od zwycięstwa.

Drugi tarnowski kierowca, debiutant Rafael Gwizdak, także znakomicie radził sobie w międzynarodowym gronie. W czasówce, na rozpoczęcie rywalizacji uplasował się na  28 pozycji swojej grupy. To dało mu dobry start w wyścigach kwalifikacyjnych, w których był jednym z bardziej walecznych kierowców. W rankingu eliminacyjnym tarnowski kierowca zajął 40 pozycję, w swoich biegach przyjeżdżał kolejno 20, 12, 23 i w finale B swojej kategorii wystartował z 6 pozycji.

Rafael Gwizdak rozpoczął rywalizację przebijając się na 4 pozycję, ale po kilku okrążeniach został uderzony przez jednego z rywali i wypadł z toru. Po wielu wydarzeniach na torze ostatecznie minął metę na 20 pozycji.

 

Klasyfikacja Rok Cup Superfinal 2020

Mini Rok
1. Jan Przyrowski POL
2. Kai Sorensen USA
3. Maciej Gładysz POL

Junior Rok
1. Ricardo Ianniello ITA
2. Enzo Deligny FRA
3. Franciszek Hałatnik POL

Senior Rok
1. Aleksander Bardas POL
2. Leonardo Moncini ITA
3. Giuseppe Gagliano ITA

Expert Rok
1. Renato Javier-David USA
2. Wojciech Stadnik POL
3. Marcel Prokscha GER

Super Rok
1. Alex Machado AND
2. Arie Hutton NZL
3. Cristian Comanducci ITA

Shifter Rok

1. Allessandro Buran ITA
2. David Liwiński POL
3. Kacper Nadolski POL

 

22.10.2020
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |