Maciej Gładysz na podium w mistrzostwach świata serii Roka

Maciej Gładysz, zawodnik kartingowy TTSK K-TEAM Tarnów, wjechał do ścisłego finału, w którym po pasjonującym pojedynku ostatecznie zajął 3 miejsce w kategorii Mini Rok wśród 86 kierowców z całego świata. Drugi tarnowski kierowca, debiutujący w tej imprezie Rafael Gwizdak, wjechał do finału B w kategorii Junior.

Dobiegł końca 0statni akcent sezonu kartingowego, czyli Rok Cup Superfinal 2020 - tzw. Mistrzostwa Świata serii Rok. Największa i najważniejsza w tym sezonie impreza serii Rok odbyła się w dniach 14-17 października na włoskim torze Franciacorta.

Wystartowało 261 kierowców, w tym bardzo liczna grupa 44 zawodników z Polski.

Podczas oficjalnej czasówki Maciej Gładysz, zawodnik TTSK K-TEAM Tarnów od razu pokazał wielki potencjał, ukończył sesję kwalifikacyjną na siódmej pozycji i pole position w grupie D z najlepszym czasem 1.07.996.

W decydującym wyścigu finałowym, pięciu czołowych zawodników Mini ROK’a pokazało piękną walkę w wyścigu, w której Maciej również odegrał swoją rolę. Polak tasował się o najwyższe pozycje z czołówką stawki. Ostatecznie zajął trzecie miejsce na mecie, tylko trzy dziesiąte sekundy dzielące od zwycięstwa.

Drugi tarnowski kierowca, debiutant Rafael Gwizdak, także znakomicie radził sobie w międzynarodowym gronie. W czasówce, na rozpoczęcie rywalizacji uplasował się na  28 pozycji swojej grupy. To dało mu dobry start w wyścigach kwalifikacyjnych, w których był jednym z bardziej walecznych kierowców. W rankingu eliminacyjnym tarnowski kierowca zajął 40 pozycję, w swoich biegach przyjeżdżał kolejno 20, 12, 23 i w finale B swojej kategorii wystartował z 6 pozycji.

Rafael Gwizdak rozpoczął rywalizację przebijając się na 4 pozycję, ale po kilku okrążeniach został uderzony przez jednego z rywali i wypadł z toru. Po wielu wydarzeniach na torze ostatecznie minął metę na 20 pozycji.