Czerwona strefa

 Od soboty, 24 października, cała Polska staje się strefą czerwoną. W życie wchodzą nowe obostrzenia, które mają na celu zatrzymanie gwałtownie rozprzestrzeniającego się koronawirusa i skuteczną walkę z pandemią.

 

Cała Polska staje się czerwoną strefą, od soboty, 24 października. W ślad za tym w życie wchodzą nowe obostrzenia. Zamknięte zostają bary, restauracje i kawiarnie, które, na razie przez dwa tygodnie, mogą funkcjonować jedynie w trybie działalności na wynos i dowozu zamówień.

Dzieci z klas 4-8 szkół podstawowych przechodzą na naukę zdalną, a osoby do 16. roku życia od godziny 8.00 do 16.00 nie mogą wychodzić same z domu.

Seniorzy po 70. roku życia w miarę możliwości nie powinni opuszczać swoich mieszkań. Rząd w  celu pomocy osobom starszym, uruchamia program „korpus seniorów".

W ramach obostrzeń zamknięte zostaną sanatoria, choć rozpoczęte już turnusy mogą być realizowane. Obowiązywać będzie zakaz spotkań i aktywności w grupach powyżej pięciu osób. Wyjątkiem są ci, którzy mieszkają razem i ci, którzy spotykają się w celach zawodowych. Należy bezwzględnie przestrzegać ścisłych zasad sanitarnych - pamiętać m.in. o dezynfekcji, dystansie społecznym, noszeniu maseczek czy wietrzeniu pomieszczeń. - Bardzo niepokoi nas tempo przyrostu. Obostrzenia będą miały skutek za 10-14 dni. Mam nadzieję, że wtedy będę mógł przekazać lepsze informacje. Jeśli nie, konieczne będą dalsze obostrzenia – mówił premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej.

23.10.2020
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |