Muzyka dobra na wszystko

 Muzyka jest absolutnie najlepszym sposobem na relaks, świetnym tłem dla każdej codziennej czynności. Żeby jednak słuchanie muzyki było naprawdę przyjemne, trzeba zadbać o najwyższą jakość dźwięku. Temu służą odtwarzacze CD, szczególnie te w wersji sieciowej. Jak sprawdzają się takie nowoczesne systemy w domach i czy warto w nie zainwestować?

 

Zalety odtwarzaczy sieciowych

Działanie odtwarzaczy sieciowych opiera się na odtwarzaniu plików z serwisu streamingowego, komputera lub dysku sieciowego, z wykorzystaniem sieci komputerowej. Za pomocą takiego odtwarzacza strumieniowego można słuchać muzyki z dowolnego serwisu streamingowego. Można również strumieniować muzykę z telefonu, dysku przenośnego czy innego, dowolnego urządzenia mobilnego. Jakie jeszcze zalety mają odtwarzacze sieciowe?
Odtwarzacze sieciowe zapewniają bezstratną kompresję plików audio. Oznacza to, że odtwarzany dźwięk jest w najwyższej możliwej jakości, znacząco przewyższającej jakość CD. Wielu klientów jako plus uważa także brak kabli oraz brak wibracji, które zawsze wytwarza pracujący napęd. Odtwarzacze strumieniowe nie posiadają napędu ani dysku, działają tylko w oparciu o sieć komputerową. Za pomocą takiego odtwarzacza bez trudności można odtworzyć muzykę w niemal każdym możliwym formacie audio. Ciekawą opcją jest możliwość tworzenia systemu multi-room.  Poza tym odtwarzacze CD dają niepowtarzalny klimat. Już sam proces wkładania płyty do odtwarzacza jest dla prawdziwych koneserów muzyki wyjątkową frajdą.

Dzisiejsze odtwarzacze CD w niczym nie przypominają już urządzeń sprzed lat, ani pod kątem dostępnych funkcji, ani designu. Warto zapoznać się więc z ich ofertą.


Odtwarzacze CD- jakie mają funkcje?

Odtwarzacze CD posiadają szereg dodatkowych funkcji. Elektrycznie sterowana szuflada jest oczywiście standardem, na uwagę zasługuje jednak możliwość podłączenia do urządzenia iPhone'a bądź iPod'a za pośrednictwem wejścia USB. Wiele modeli posiada system Intelligent Digital Servo, który zapobiega rysowaniem się płyt podczas użytkowania i umożliwia odczyt już zarysowanych płyt. Niektóre modele odtwarzaczy CD posiadają wbudowane radio czy możliwość połączenia przez Bluetooth. Dostępne są w zazwyczaj w kolorystyce srebrnej bądź czarnej. Wiele osób twierdz , że płyty CD nie mają już przyszłości, bo przecież wszystko dostępne jest w sieci. Nic bardziej mylnego. Oczywiście internet daje nieograniczone możliwości, również w kwestii odtwarzania muzyki, warto jednak pamiętać, że połączenie internetowe może zrobić psikusa i zawiesić się akurat przy refrenie ulubionej piosenki. Płyta, jeżeli nie jest zniszczona, zawsze będzie działać. Wystarczy wsunąć ją w odpowiednie miejsce, wcisnąć PLAY i cieszyć się dźwiękiem ulubionej muzyki.

 

Jak wybrać odtwarzacz dla siebie?

Wiele zależy od tego, jaki budżet chcemy przeznaczyć na sprzęt audio, a także jakie są  oczekiwania wobec tego sprzętu i w jaki sposób mamy zamiar z niego korzystać. Jeżeli jesteś prawdziwym koneserem muzyki, zwracasz uwagę na detale w dźwięku, a wysoka jego jakość jest dla Ciebie priorytetem, postaw na zaawansowany sprzęt z aplitunerem i wzmacniaczem. Za taki zestaw będziesz musiał oczywiście zapłacić więcej, ale jakość dźwięku naprawdę jest tego warta. Takie zestawy polecane są dla osób, które słuchają muzyki dla samej przyjemności jej słuchania. Jeżeli jednak muzyki najczęściej słuchasz w tle, nie zwracając aż tak dużej uwagi na jej jakość, możesz postawić na podstawowy sprzęt. Nawet w najbardziej podstawowej wersji funkcje, jakie kryje w sobie to małe urządzenie, potrafią zadziwić. Sieciowy odtwarzacz CD daje absolutną wolność słuchania muzyki. Słuchaj czego chcesz i kiedy chcesz, z dowolnego źródła, na jednym urządzeniu, które poradzi sobie z każdym formatem. Jeśli więc szukasz sprzętu, przy którym usiądziesz po ciężkim dniu i odpoczniesz przy dźwiękach ulubionej muzyki, postaw na zaawansowany model ze wzmacniaczem i aplitunerem. Jeżeli jednak masz zamiar potraktować muzykę sączącą się z głośników jako tło do codziennych działań, możesz zakupić podstawowy sprzęt o znacznie niższej cenie, ale także nieco słabszych możliwościach.

 

Czy warto zainwestować w odtwarzacz CD?

Dzień bez muzyki byłby pusty i bez wyrazu. Doskonale wiadomo, jak ważna w życiu jest muzyka. Jeżeli dość masz już noszenia ze sobą po domu telefonu z ulubioną muzyką, odtwarzacz CD może być dokładnie tym,czego szukasz. Za jego pomocą, w wersji sieciowej, z powodzeniem stworzysz cały system audio, który rozłożysz we wszystkich pokojach w domu. Odtwarzacz CD pozwala na relaks i odpoczynek przy ulubionej muzyce, bez żadnych ograniczeń. Taki odtwarzacz może posłużyć także jako sprzęt idealny na domówkę, szczególnie, jeżeli posiada wzmacniacz, podnoszący jego moc. Inwestycja w odtwarzacz CD jest zdecydowania inwestycją wartą każdych pieniędzy. Jednorazowy wydatek pozwoli na wiele lat radości z dźwięków o najwyższej jakości. Zajrzyj do naszej oferty i wybierz model dla siebie: https://www.euro.com.pl/odtwarzacze-cd.bhtml.

26.10.2020
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |