Co dalej z Kołodziejem?

Poniżej publikujemy w całości informację przesłaną w dniu 5 listopada przez Zarząd Unii Tarnów Żużlową Sportową Spółkę Akcyjną.

Informacja Zarządu Unia Tarnów Żużlowa Sportowa Spółka Akcyjna

Zarząd klubu z niedowierzaniem i zaskoczeniem przyjął w dniu 4.11.2009 roku pismo Janusza Kołodzieja informujące o tym, że zamierza zmienić barwy klubowe.

Zdziwienie było tym większe, iż w dniu 30.10.2009 odbyło się już drugie spotkanie na temat jego startów w barwach Unii Tarnów w sezonie 2010. W spotkaniu z zawodnikiem uczestniczył członek Zarządu Zakładów Azotowych i jednocześnie przewodniczący RN Unia Tarnów ŻSSA Franciszek Bernat oraz Zarząd Klubu. W czasie rozmowy Janusz Kołodziej nawet nie zasugerował zamiaru zmiany barw klubowych. Dodać należy w tym miejscu, że Zarząd Klubu już wcześniej w pełni zaakceptował warunki finansowe, które zaproponował sam zawodnik (w dniu 1.10.09).

Uzasadnienia Janusza Kołodzieja dotyczące ewentualnego odejścia z klubu są według Zarządu Spółki bardziej natury osobistej i trudno je komentować. Uważamy jednak, że awans do ekstraligi, którego Janusz był współautorem, zapewnia mu możliwość rywalizacji sportowej z najlepszymi zawodnikami w kraju i na świecie. Tym samym możliwość rozwoju. To wokół jego osoby miała być budowana drużyna na sezon 2010. W planach marketingowych Zakładów Azotowych, miał obok Bjarne Pedersena, promować ich markę.

Jako Zarząd Klubu doceniamy jego dotychczasową lojalność oraz wieloletnie przywiązanie do barw klubowych. Największe sukcesy drużynowe i indywidualne Unia Tarnów zawdzięcza właśnie Januszowi. Tym bardziej musimy uszanować jego suwerenną decyzję.
Jednocześnie pragniemy podkreślić, że odczytujemy jego wniosek dokładnie tak, jak jest sformułowany, że są to tylko zamiary.
Deklarujemy jednocześnie, że drzwi klubu są dla Janusza otwarte zarówno dziś jak i w przyszłości.

Podpisali:
Prezes Zarządu Unia Tarnów ŻSSA Bogdan Gurgul
V-ce Prezes Zarządu Unia Tarnów ŻSSA Paweł Pawłowski
05.11.2009
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |