Szczypiorniści bez punktów

Pomimo świetnej gry, zawodnikom z Tarnowa nie udało się sprawić niespodzianki i do domu wrócą bez punktów. Grupa Azoty Tarnów miała swój los we własnych rękach, ale nie potrafiła tego wykorzystać. Bohaterem Gwardii został Maciej Zarzycki.

Drużyna Grupy Azoty do Opola pojechała w pełnym składzie i z pozytywnym nastawieniem. Zespół z Tarnowa pewnie wszedł w mecz, u Opolan natomiast z początku nie widać było żadnego pomysłu na grę. W 10 minucie na tablicy wyników widniał rezultat 1:7 dla drużyny gości. Od tego momentu jednak rozpoczęła się wyrównana walka i wymiana bramek. Do przerwy gospodarzom udało się odrobić część strat i do szatni udali się z wynikiem 12:15.

Prawdziwie zacięty pojedynek zaczął się dopiero w drugiej połowie. Zawodnikom Gwardii Opole udało się doprowadzić do wyrównania już w pierwszych trzech minutach drugiej części spotkania. Od tego czasu wynik oscylował koło remisu, aż do końca meczu.

Emocje sięgnęły zenitu w 59 minucie spotkania. Obrotowy zespołu gospodarzy Mateusz Jankowski po raz siódmy znalazł drogę do bramki rywali z Tarnowa i doprowadził do remisu na kilkadziesiąt sekund przed końcowym gwizdkiem. Wtedy o czas dla swoich zawodników poprosił trener Rafał Kuptel, a zaraz po nim z tego samego przywileju skorzystał szkoleniowiec Grupy Azoty SPR Tarnów.

Kilkanaście sekund przed końcem meczu, piłka wypadła poza boisko. Podczas wznowienia gry z linii bocznej, tragicznego w skutkach błędu dopuścił się bramkarz drużyny gości, Casper Liljestrand. W wyniku niedokładnego podania piłkę przechwycił Maciej Zarzycki i od razu skierował się w stronę pustej bramki rywali. Próbując ratować beznadziejną sytuację, Liljestrand sfaulował przeciwnika, co skutkowało karą dwóch minut oraz rzutem karnym dla gospodarzy. Patryk Mauer pewnie wykonał strzał z siódmego metra i tym samym zapewnił pierwsze w tym spotkaniu prowadzenie, a ostatecznie także zwycięstwo dla swojej drużyny.

Kolejny spotkanie szczypiorniści Grupy Azoty rozegrają w Zabrzu z Górnikiem 18 listopada.

Gwardia Opole – Grupa Azoty SPR Tarnów 31:30 (12:15)

Grupa Azoty: Liljestrand, Małecki, CiochońSanek 2, Kowalik, Kniazeu 3, Mrozowicz 5, Tokuda 5, Dadej, Lazarowicz, Majewski, Kużdeba 4, Wajda 1, Wojdan 5, Pedryc, Yoshida 5