Lider nie zwalnia tempa

W znakomitym stylu piłkarze Bruk-Betu Termaliki zakończyli jesienne zmagania. W ostatnim spotkaniu w tym roku w Olsztynie pewnie pokonali Stomil 4:1. Bruk-Bet utrzymał pozycję lidera, następny mecz niecieczanie rozegrają dopiero w lutym na wyjeździe z Zagłębiem Sosnowiec.

W ostatnim spotkaniu w tym roku w Olsztynie Bruk-Bet Termalica pewnie pokonała Stomil Olsztyn 4:1. Faworytami tego starcia byli goście, ale Stomil w ostatnich tygodniach spisywał się bardzo dobrze.

Gospodarze pierwsi ruszyli do ataków. W 2 minucie po uderzeniu Damiana Byrtka piłka trafił w poprzeczkę. Goście szybko doszli do głosu. Roman Gergel otworzył wyniki w 13 minucie po szybkiej kontrze. Dwie minuty później Gergel uprzedził obrońców gości, minął bramkarza i skierował piłkę do pustej bramki. Lider Fortuny 1 Ligi nie zwalniał tempa. W 23 minucie Gergel ponownie przymierzył, ale tym razem chybił. W 30 minucie Marcin Grabowski uderzył z dystansu, po drodze przydarzył się rykoszet i piłka znalazła się w bramce Stomilu. W 44 minucie Tomasz Loska fantastycznie obronił strzał zawodnika gospodarzy.

Po zmianie stron pierwsze poważniejsze zagrożenie goście stworzyli w 56 minucie, ale Kacper Śpiewak, miał jednak problem z opanowaniem piłki. W 64 minucie goście zdobyli pierwszego gola. Wojciech Łuczak próbował przyjąć piłkę, lecz został faulowany. Sędzia wskazał na 11 metr, a rzut karny na gola pewnie zamienił Wiktor Biedrzycki. W 74 minucie w polu karnym ponownie znalazł się Śpiewak, ale przy próbie dryblingu sfaulował obrońce gospodarzy. W 80 minucie hat-tricka skompletował Roman Gergel. W 88 minucie świetnie interweniował debiutujący w barwach gości Dominik Kąkolewski.

Jesienne zmagania Bruk-Bet Termalica kończy na pierwszym miejscu z 42 punktami. Następny mecz niecieczanie rozegrają dopiero w lutym na wyjeździe z Zagłębiem Sosnowiec.

Stomil Olsztyn - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:4 (0:3)

Bramki: Biedrzycki (64 min. – karny) - Gergel 3 (13, 15, 80 min), Grabowski (30 min.)

Żółte kartki: Kuświk, BiedrzyckiKąkolewski, Wlazło

Bruk-Bet: Loska (46 min.Kąkolewski ) - Grabowski, Putiwcew, Wlazło, Grzybek, Misak (54 min. Śpiewak), Żyra, Hubinek, Stefanik, Zeman (68 min. Radwański), Gergel

Sędziował:  M. Szrek (Kielce), mecz bez udziału publiczności