Koszykarze górą

Koszykarze Unii Tarnów odnieśli kolejne zwycięstwo w rozgrywkach II ligi. Tarnowianie pokonali w Niepołomicach zespół Staco, mimo że pierwszą połowę przegrali różnicą kilku punktów. Unia zajmuje w tabeli trzecie miejsce z 12 punktami po rozegraniu siedmiu spotkań.

Koszykarze Unii Tarnów nie byli faworytem w wyjazdowym spotkaniu ze Staco Niepołomice, tarnowianie postarali się jednak o miłą niespodziankę i pokonali rywala 77:65.
Początek spotkania układał się po myśli gospodarzy, w pierwszej części spotkania utrzymywała się kilkupunktowa przewaga Staco. Trzy minuty przed zakończeniem pierwszej połowy wynosiła ona nawet dziewięć punktów (33:24). Po przerwie tarnowianie przebudzili się i rozpoczęli skuteczny pościg. Trzecia kwartę rozstrzygnęli na swoja korzyść różnicą siedmiu punktów, w ostatniej dołożyli kolejne osiem i w efekcie wygrali cały mecz różnicą 12 punktów.
Unia zajmuje w tabeli II ligi trzecią lokatę, mając 12 punktów zdobytych w siedmiu spotkaniach. Kolejnym rywalem tarnowian będzie, zajmująca przedostatnie miejsce w lidze, ekipa krakowskiej Wisły.

Staco Niepołomice – Unia Tarnów 65: 77 (18:18, 19:16, 15:22, 13:21)
Punkty dla Unii: Kamecki 24, Sobiło 13, M. Szewczyk 11, D. Szewczyk 7, Wilusz 8, Bryzek 9, Majchrzak 3, Markowski 2.