Punkty szczypiornistów

Piłkarze ręczni tarnowskiej Unii pokonali w Krakowie w ligowym spotkaniu drużynę SDFP Kusy AZS AWF Kraków 37:29. Gospodarze prowadzili tylko raz, na początku meczu. Później lepsi i skuteczniejsi tarnowianie wywalczyli przewagę, której nie oddali do końca spotkania. Unia Zajmuje w tabeli II ligi piątą lokatę, mając siedem punktów zdobytych w sześciu meczach i tracąc do lidera cztery punkty.

Mecz piłkarzy ręcznych SDFP Kusy AZS AWF Kraków i Unii Tarnów nie był porywającym widowiskiem, ale, co dla kibiców tarnowskiego zespołu najważniejsze, zakończył się wygraną tarnowian, którzy byli lepsi, a przede wszystkim skuteczniejsi od rywali.
Na początku meczu gospodarze objęli prowadzenie różnicą dwóch bramek (3:1), ale już w 9 minucie Unia prowadziła 4:3. Od tej pory przewaga tarnowian rosła, na trzy minuty przed końcem pierwszej połowy wynosiła nawet siedem bramek (16:9). Końcówka tej części meczu należała jednak do gospodarzy, którzy zdobyli cztery bramki z rzędu i drużyny schodziły na przerwę przy rezultacie (13:16).
W drugiej połowie początkowo grano „bramka za bramkę”, dopiero od 35 minuty przewaga Unii ponownie zaczęła rosnąć. W ciągu pięciu minut tarnowianie zdobyli siedem bramek nie tracą żadnej. Gdy stan meczu wynosił 15:24 jasne stało się, że tylko kataklizm może odebrać szczypiornistom Unii zwycięstwo. Nic takiego na szczęście dla tarnowian się nie stało, a punkty trafiły ostatecznie do Tarnowa.
Unia zajmuje w tabeli II ligi piąte miejsce, mając siedem punktów zdobytych w sześciu spotkaniach i tracąc do lidera – Grunwaldu Ruda Śląska – cztery punkty.

SDFP Kusy AZS AWF Kraków – Unia Tarnów 29:37
Bramki dla Unii: Bieś 12, Tokarski 8, Gąsior 5, Hudzik 5, Podsiadło 5, Grzesik 2