Ciepło na ścianie

 Przy ścianie Muzeum Okręgowego w Tarnowie można się...ogrzać. Na fasadzie budynku zamontowana została płyta poświęcona pamięci tarnowskiego architekta-wizjonera, Jana Głuszaka Dagaramy, która nie tylko informuje o wybitnym tarnowianinie, ale też jest ciepła.

 

Na fasadzie Muzeum Okręgowego w Tarnowie przy Rynku 20-2, znajduje się nietypowy pomnik, przy którym można się ogrzać. To płyta poświęcona pamięci tarnowskiego architekta-wizjonera, Jana Głuszaka Dagaramy. Wytłoczona w mosiądzu płyta nie tylko informuje o latach życia wybitnego tarnowianina, ale i … grzeje. Jest bowiem ciepła dzięki zainstalowanej wewnątrz grzałce i ma stałą temperaturę 37.5 stopnia. Taki pomysł na upamiętnienie tej wyjątkowej postaci miał twórca tablicy, zajmujący się na co dzień malarstwem i grafiką, Rafał Bujnowski.

Płyta znajdująca się na szlaku „Sztuka w mieście” - http://www.bwa.tarnow.pl/3,130,aktualnosci,realizacje-stale-bwa-w-przestrzeni-miejskiej-tarnowa.html - została wykonana dziesięć lat temu przez Biuro Wystaw Artystycznych w Tarnowie w ramach projektu „Tarnów. 1000 lat nowoczesności”. Była ona niedostępna w czasie remontu kamienic położonych przy Rynku 20 i 21, teraz znów cieszy ciepłem.

 

18.01.2021
Twój komentarz:
Ankieta
Czy zaszczepisz się przeciwko COVID-19?
| | | |