Pielęgnować, rozwijać, promować

 Połączenie sił i środków, aby wspólnie pielęgnować, rozwijać i promować kulturę, edukację, czytelnictwo oraz wartości patriotyczne i niepodległościowe, to cel porozumienia, które podpisane zostało pomiędzy czterema instytucjami, które zasięgiem działania obejmują nie tylko Tarnów, ale i powiat tarnowski. Porozumienie podpisane zostało w Centrum Sztuki Mościce, a uroczystości towarzyszyli „Świerczkowiacy”.


Cztery instytucje, które zasięgiem swojego działania obejmują również powiat tarnowski - Centrum Sztuki Mościce, Muzeum Okręgowe w Tarnowie, Biblioteka Pedagogiczna oraz Małopolskie Centrum Doskonaleni Nauczycieli - ośrodek w Tarnowie, podpisały porozumienie o współpracy. Jego celem jest połączenie sił i środków, aby wspólnie pielęgnować, rozwijać i promować kulturę, edukację, czytelnictwo oraz wartości patriotyczne i niepodległościowe.

W porozumieniu zapisano, że placówki będą działać razem, na rzecz „podtrzymywania międzypokoleniowej transmisji kulturowej i patriotycznej”. Partnerzy zobowiązali się działać wspólnie na rzecz budowania postaw patriotycznych, w szczególności umiłowania oraz szacunku dla własnej Ojczyzny. Istotnym elementem ma być krzewienie tradycji patriotycznych wśród dzieci i młodzieży, a także promowanie twórców, dzieł, bohaterów i postaci związanych z Małopolską.

Porozumienie podpisane zostało w obecności poseł na Sejm RP Anny Pieczarki, marszałka województwa małopolskiego Witolda Kozłowskiego, wicemarszałka Łukasza Smółki, Marty Malec-Lech z zarządu województwa, oraz wiceprzewodniczącego sejmiku województwa Wojciecha Skrucha. Obecni byli również przedstawiciele zarządu powiatu tarnowskiego – starosta Roman Łucarz, wicestarosta Jacek Hudyma, oraz etatowy członek zarządu Tomasz Stelmach. - Bardzo ważna jest synergia między naszymi jednostkami w rożnych częściach Małopolski. Łącząc siły logistyczne i zasoby ludzkie można działać o wiele efektywniej, osiągać ambitne cele i sprawnie organizować różnego rodzaju przedsięwzięcia z jak najszerszym zaangażowaniem dzieci i młodzieży - na czym mi szczególnie zależy. Każda z tych czterech instytucji dysponuje przecież sporym potencjałem, zarówno intelektualnym, jak i zapleczem technicznym. Istotne jest też korzystanie z wzajemnych doświadczeń i kontaktów - powiedział marszałek Witold Kozłowski. Uroczystość, która odbyła się w Centrum Sztuki Mościce, uatrakcyjnił występ Zespołu Pieśni i Tańca "Świerczkowiacy".

15.02.2021
Twój komentarz:
Ankieta
Czy zaszczepisz się przeciwko COVID-19?
| | | |