Nowa sala z tytułem

 Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski dostrzegło salę koncertową Zespołu Szkół Muzycznych, zaliczając ją do grona Liderów Małopolski. Tytuł przyznawany jest co roku przedsięwzięciom i inwestycjom o wymiarze społecznym, ważnym dla tożsamości, edukacji i jakości życia mieszkańców.

 

Kapituła Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski, w skład której wchodzą przedstawiciele 27 samorządów, co roku przyznaje dziesięć równorzędnych tytułów Lider Małopolski oraz jeden Tytuł Specjalny. W XXI edycji konkursu za jedną „lokomotyw Małopolski”, czyli najważniejszych inicjatyw, spektakularnych dokonań oraz ważnych gospodarczo i społecznie inwestycji z terenu historycznej Małopolski, uznano zakończoną w ubiegłym roku budowę sali koncertowej tarnowskiego Zespołu Szkół Muzycznych. W uzasadnieniu kapituła podaje, iż powstał obiekt o unikatowej pod względem architektonicznym bryle zewnętrznej budynku, składający się z dwóch zasadniczych części: sali koncertowej wraz z zapleczami technicznymi oraz części dydaktycznej z salą gimnastyczno-baletową połączonych łącznikiem z istniejącym budynkiem Domu Perkusisty.
Tarnowski obiekt to sala koncertowa o powierzchni 384 m kw. z widownią na 238 miejsc wyposażoną w pętlę indukcyjną dla niesłyszących, Sala posiada 20-głosowe organy piszczałkowe, fortepian koncertowy, profesjonalny sprzęt nagłaśniający i oświetlenie sceniczne, projektor laserowy, ośmiometrowy ekran oraz zaplecze. Jest też przestronny hall  z kurtyną akustyczną, oświetleniem punktowym, laserowymi projektorami, bezprzewodowym nagłośnieniem (możliwość projekcji obrazu i dźwięku z sali koncertowej), sale rytmiczne wyposażone w lustra, pianina, bezprzewodowe zestawy nagłośnieniowe, sale instrumentalne z fortepianami, komputerami i TV, sale teorii muzyki z pianinami, mobilną wielkoformatową tablicą interaktywną, projektorami, sala gimnastyczno-baletowa z mobilnymi lustrami, nagłośnieniem muzyczno-konferencyjnym wraz z zapleczem sanitarno-szatniowym, fonoteka, boisko sportowe, plac zabaw i parking.
Budynek jest w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz wyposażony w system monitoringu, system sygnalizacji pożaru i włamania.
Inwestycja kosztowała 28,1 mln zł, w tym dofinansowanie z UE wyniosło 13,2 mln zł.

17.02.2021
Twój komentarz:
Ankieta
Czy zaszczepisz się przeciwko COVID-19?
| | | |