Językoznawstwo dla amatorów

 Dla wszystkich, którzy chcą poszerzyć wiedzę o ojczystym języku, Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnowie przygotowała cykl prostych i przystępnych wykładów. Wykłady w formie tekstowej ukazywać się będą co miesiąc na stronie biblioteki.

 

Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnowie chce spopularyzować zainteresowanie  językoznawstwem. Przygotowała w związku z tym serię prostych wykładów na ten temat, które ukazywać się będą cyklicznie na stronie biblioteki. To zachęta dla tych, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę o ojczystym języku. Internetowe wykłady w formie pisemnej rozpoczną się 21 lutego wstępem do języka, jako świadectwa kultury. Następnie, co miesiąc, będą pojawiać się nowe teksty, powiązane z  wydarzeniami lub świętami przypadającymi w danym okresie.

- Wykłady tworzymy przede wszystkim dla osób, które chcą się czegoś dowiedzieć o naszym języku, ale nie mają wykształcenia w tym kierunku. Oczywiście, językoznawców także zapraszamy na krótką powtórkę z wiedzy – zachęca do czytania Ewa Stańczyk, dyrektorka MBP,.

Teksty na stronę będzie pisać dr Paweł Czernek, członek Polskiego Towarzystwa Językoznawczego i jednocześnie kilkuletni już pracownik biblioteki. Jest także wykładowcą w Małopolskiej Wyższej Szkole Ekonomicznej.

Więcej informacji oraz link do wykładów tutaj.

 

18.02.2021
Twój komentarz:
Ankieta
Czy zaszczepisz się przeciwko COVID-19?
| | | |