Uwaga na oszustów

 W ostatnich dniach niektóre osoby otrzymały maile z informacją m.in. o niedopłacie składek ZUS i konieczności ich uregulowania w ciągu 24 godzin. Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że nie wysyła maili do swoich klientów z informacją o rozliczeniach składkowych.

 

Z adresu, który wyświetla się jako alert@zus.pl, wysyłane są ostatnie informację m.in. o niedopłacie składek ZUS, które należy uregulować w ciągu 24 godzin.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że za pośrednictwem korespondencji elektronicznej klienci nie otrzymują informacji o rozliczeniach składek czy nadpłatach, ani też żadnych wezwań do zapłaty. W ten sposób ZUS kontaktuje się jedynie z tymi, którzy mają konto na portalu Platformy Usług Elektronicznych i wybrali taką właśnie formę korespondencji.

ZUS ostrzega, by w żadnym przypadku nie odpowiadać na takie maile, a w szczególności nie otwierać załączników. Wiadomości tego typu najczęściej mają zainfekować komputer lub uzyskać dostęp do danych wrażliwych, które zapisane są w jego pamięci.

W sytuacji, w której ktokolwiek ma wątpliwości co do nadawcy otrzymanej korespondencji, należy skontaktować się z najbliższą placówką ZUS lub z Centrum Obsługi Telefonicznej pod numerem: 22 560 16 00 albo pod adresem mailowym: cot@zus.pl.

 

22.02.2021
Twój komentarz:
Ankieta
Czy zaszczepisz się przeciwko COVID-19?
| | | |