Mieszkanie Plus w Zakliczynie – rusza budowa

 Rusza budowa bloku mieszkalnego w Lusławicach w gminie Zakliczyn, realizowanego w ramach programu Mieszkanie Plus. Budowa dofinansowana została z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych kwotą ponad 6 milionów złotych.


- 17 lutego zawarta została umowa pomiędzy gminą Zakliczyn a firmą Neobud z Rożnowa w sprawie budowy wielorodzinnego budynku mieszkalnego w Lusławicach – poinformował na konferencji prasowej w zakliczyńskim Ratuszu burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak. Za kwotę ponad 6,8 mln zł w ciągu niespełna 18 miesięcy „pod klucz” oddanych ma zostać 40 mieszkań. Dofinansowanie z Rządowego Programu Inwestycji Lokalnych wyniesie 95 procent.

- Mieszkania zostały zaprojektowane z myślą o rodzinach z dziećmi, gdyż zależy nam, aby młodzi ludzie nie musieli wyjeżdżać stąd do większych miast, do większych ośrodków właśnie ze względu na brak mieszkania. Ale nie zapominamy również o seniorach. Budynek, który powstanie, będzie wyposażony w windę, będą dostępne wszelkie udogodnienia po to, aby osoby niepełnosprawne w ramach dostępności mogły korzystać z tego obiektu – mówił burmistrz Chrobak.

Mieszkania „pod klucz” mają być gotowe do września przyszłego roku. Cena czynszu – zgodnie z przewidywaniami gminy – kształtować się będzie na poziomie 10-11 zł za metr kwadratowy. Lokale zostaną przeznaczone na długoterminowy wynajem z możliwością ich sprzedaży po około 20 latach. Kryteria najmu zostaną ustalone w uchwale Rady Miejskiej w Zakliczynie. W mieszkaniach ściany i sufity będą pomalowane białą farbą akrylową, a podłogi w kuchniach i łazienkach będą wykończone płytkami ceramicznymi. W pokojach zostaną wykonane podłogi z paneli. W każdym mieszkaniu znajdą się: łazienka z wanną lub brodzikiem i kabiną natryskową, a także ceramika sanitarna, w kuchni kuchenka z piekarnikiem - gazowa lub elektryczna, meble kuchenne i zlewozmywak. W budynku będą windy.

W ramach projektu powstanie 40 mieszkań podziałem na:

8 mieszkań – 33 m2

8 mieszkań – 39 m2

8 mieszkań – 41 m2

8 mieszkań – 48 m2

2 mieszkania – 52 m2

6 mieszkań – 54 m2

Zainteresowanie realizowanym przez gminę programem Mieszkanie Plus już teraz jest bardzo duże. Wpłynęło 78 ankiet. To – zdaniem burmistrza – pokazuje, jak tego typu inwestycje jest potrzebna. Trwają już przygotowania do ogłoszenia przetargu na budowę kolejnego takiego bloku – w Paleśnicy. Ma tam być 30 mieszkań.

W spotkaniu w Ratuszu uczestniczyli m.in. wicestarosta tarnowski Jacek Hudyma, wiceminister edukacji i nauki, senator prof. Włodzimierz Bernacki, posłowie Anna Pieczarka, Józefa Szczurek-Żelazko, Wiesław Krajewski i Piotr Sak, wojewoda małopolski Łukasz Kmita, wicewojewoda Ryszard Pagacz, radna województwa małopolskiego Anna Mikosz oraz wieloletni poseł i honorowy obywatel gminy Zakliczyn Michał Wojtkiewicz.

 

23.02.2021
Twój komentarz:
Ankieta
Czy zaszczepisz się przeciwko COVID-19?
| | | |