Trzy punkty w Jaworze

Ekipa Grupy Azoty Roleski PWSZ Tarnów po trwającym niewiele ponad 70 minut meczu pokonała na wyjeździe 3:0 Olimpię Jawor. Dzięki tej wygranej zespół utrzymał pozycję w tabeli. Kolejne spotkanie tarnowianki rozegrają na własnym parkiecie  z SMS PZPS Szczyrk.

Mecz od początku przebiegał pod dyktando naszych siatkarek, które po ataku Vivian Pellegrino prowadziły 6:1. Akcja Ewy Bimkiewicz doprowadziła do wyniku 14:7 dla Grupy Azoty Roleski PWSZ. Po zmianach dokonanych przez szkoleniowca Olimpii, gospodynie zmniejszyły straty do trzech punktów, końcówka seta znów przebiegała jednak pod dyktando tarnowianek. Rywalizację w tej partii zakończyła się wynikiem 25:20.

Początek drugiego seta należał do zespołu z Jawora, który wyszedł na prowadzenie 4:1. Kolejne cztery punkty zdobyły jednak tarnowianki. Od wyniku 8:8 więcej z gry zaczęły ponownie mieć siatkarki z Tarnowa. Gdy w polu serwisowym pojawiła się Magdalena Szabó, seria jej dobrych zagrywek w połączeniu ze skutecznym blokiem, pozwoliła drużynie gości na powiększenie przewagi do siedmiu punktów. W dalszych minutach tarnowianki również skutecznie blokowały i właśnie punktowy blok zawodniczek Grupy Azoty Roleski PWSZ ustalił wynik tego seta na 25:14.

Set trzeci był ostatnim. Do stanu 6:6, oba zespoły zdobywały punkty na przemian. Chwilę później, po atakach Ewy Bimkiewicz, na tablicy pojawił się rezultat 14:9 dla tarnowianek. podobnie jak w drugiej partii set zakończony został punktowym blokiem.

Olimpia Jawor – Grupa Azoty Roleski PWSZ Tarnów 0:3 (20:25, 14:25, 20:25)
Grupa Azoty: Magdalena Szabó, Simona Dreczka, Karolina Szczygieł, Ewa Bimkiewicz, Klaudia Kaczorowska, Vivian Pellegrino, Paulina Krześlak (libero) oraz Agnieszka Cur, Paulina Szpak, Malwina Stroińska