Remis lidera

Niespodzianka. Pierwszoligowy mecz ostatniej drużyny w tabeli z liderem zakończył się remisem 1:1.To inauguracyjne zmagania ligowe w 2021 spotkanie rozegrane w Sosnowcu. Gola na wagę punktu zdobył Mateusz Grzybek. Mimo remisu niecieczanie utrzymali pozycję lidera Fortuna I ligi, najbliższy mecz rozegrają na własnym boisku z Sandecją Nowy Sącz.

W pierwszej odsłonie spotkania najlepszą okazję do zdobycia bramki miał Roman Gergel, ale tym razem nie zdołał pokonać bramkarza Zagłębia Sosnowiec. Swoje sytuacje mieli także Paweł Żyra i Adam Radwański, ale za każdym razem defensywa Zagłębia wyratowała się z opałów. W 19 minucie po centrze Dawida Gojnego bramkarza gości wyręczył stoper Piotr Wlazło. Gospodarze sygnalizowali, że zrobił to ręką, domagali się karnego. Zaraz potem przez obronę gospodarzy przedarł się Szymon Sobczak, zrobił wszystko jak należy, ale w ostatniej chwili nie zdołał oddać strzału.
Mecz nabrał rumieńców po przerwie, akcje były ciekawsze, a obaj bramkarze mieli zdecydowanie więcej pracy. Krystian Stępniowski w kilku sytuacjach uratował gospodarzy przed stratą bramki.

Gol dla Zagłębie padł w dziwnych okolicznościach. W polu karnym Zagłębia padł jeden z gości, a gospodarze kontynuowali atak po którym pięknie z dystansu uderzył Korzeniecki. Tomasz Loska nie miał żadnych szans na skuteczną interwencję.

Swoje okazje dla Termalici miał Sebastian Bonecki, ale jego uderzenie z dystansu podbił Stępniowski. W końcówce spotkania pierwsze minuty w barwach Bruk-Betu Termaliki zaliczył jeszcze Wiktor Biedrzycki.

Nieciecza potrafi strzelać gole w ostatnich minutach i tak było tym razem. Wrzut z autu Wasielewskiego przedłużył Kacper Śpiewak, a z bliska do siatki piłkę wpakował zamykający akcję Mateusz Grzybek. Chwilę później arbiter zakończył spotkanie.

Zagłębie Sosnowiec - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:1 (0:0)

Bramki: Korzeniecki (58 min.) – Grzybek (90 + 3)

Żółte kartki: Sobczak, Pawłowski, Ambrosiewicz, RadkowskiLoska, Gergel, BoneckiGrabowski

Bruk-Bet Termalica: Loska - GrzybekWlazło, Putiwcew, Grabowski (67 min. Śpiewak), Stefanik, Radwański (67 min. Wasielewski), Żyra (46 min. Bonecki), Hubinek (84 min. Biedrzycki), Zeman (84 min. Kalisz), Gergel

Sędziował: S. Tarnowski (Wrocław), mecz bez udziału publiczności