Rozbudowa SOSW w Dwudniakach

 Na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wierzchosławicach-Dwudniakach powstanie Powiatowy Zakład Aktywności Zawodowej dla osób niepełnosprawnych. Budowa nowej placówki będzie możliwa dzięki pieniądzom, jakie samorząd powiatu tarnowskiego otrzymał z trzeciej transzy Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

 

Powiat tarnowski otrzymał 500 tysięcy złotych z trzeciej transzy Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Za te pieniądze wykonana zostanie dokumentacja projektowa do wybudowania Powiatowego Zakładu Aktywności Zawodowej dla osób niepełnosprawnych na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wierzchosławicach-Dwudniakach.

Przedsięwzięcie zakłada kompleksowe wsparcie osób niepełnosprawnych od rozpoczęcia edukacji, poprzez rehabilitację, aż do podjęcia zatrudnienia. W nowoczesnym, innowacyjnym budynku przylegającym do SOSW zatrudnienie znajdzie 18 osób, w tym 15 osób z niepełnosprawnościami, które pracowałyby w dwóch pracowniach: papierniczej i gospodarczo-ogrodniczej.

03.04.2021
Twój komentarz:
Ankieta
Czy zaszczepisz się przeciwko COVID-19?
| | | |