Niespokojne święta

 Tarnowscy policjanci nie mogą mówić o spokojnych świętach. W Wielką Sobotę pracowali przy pożarze mieszkania i śmierci mężczyzny, w poniedziałek wielkanocny przy śmiertelnym potrąceniu w Woli Rzędzińskiej. Okoliczności obydwu tragicznych zdarzeń są ustalane.

 

Policjanci pionów kryminalnych nie zaliczą tych świąt do spokojnych. W Wielką Sobotę wykonywali czynności przy pożarze mieszkania w bloku i śmierci 36-latka, a w Poniedziałek Wielkanocny przy śmiertelnym potrąceniu 56-latka w Woli Rzędzińskiej. W sobotę służby ratunkowe zostały skierowane do pożaru na IX piętrze w bloku przy ulicy Promiennej. Strażacy, którzy przybyli na miejsce, zauważyli pożar i stojącego w oknie płonącego mieszkania mężczyznę. Pomimo wejścia strażaków do mieszkania, mężczyzna wyskoczył z okna i spadł przed budynek. Nie udało się go uratować. W mieszkaniu nie było innych osób, a pożar powstał w wyniku podpalenia przedmiotów znajdujących się pokoju. Policjanci zabezpieczyli ślady oraz dowody znajdujące się w mieszkaniu. Decyzją prokuratora rejonowego w Tarnowie, ciało 36-letniego mężczyzny zostało zabezpieczone do badań lekarskich. Śledczy ustalają wszystkie okoliczności i przyczynę dramatu.

W wielkanocny poniedziałek po godzinie 14.00, dyżurny tarnowskiej komendy został powiadomiony o potrąceniu przez pociąg mężczyzny, który kilkaset metrów za stacją kolejową Wola Rzędzińska przebywał na torach. Pomimo awaryjnego hamowania i nadawania sygnału ostrzegawczego przez maszynistę pociągu, mężczyzna nie usunął się z torów i został śmiertelnie potrącony przez pociąg relacji Katowice-Rzeszów. Pasażerowie pociągu zostali przeprowadzeni do podstawionego, nowego składu i kontynuowali podróż. Utrudnienia na torze trwały do późnych godzin wieczornych. Pociągi jadące w kierunku Rzeszowa oraz Tarnowa były przekierowywane na drugi wolny tor. Również w tym przypadku tarnowscy śledczy przeprowadzają czynności, które pozwolą odpowiedzieć na pytanie o przyczynach i okolicznościach tragedii, w której śmierć poniósł 56-letni mieszkaniec Woli Rzędzińskiej.

 

Fot. KMP w Tarnowie

07.04.2021
Twój komentarz:
Ankieta
Czy zaszczepisz się przeciwko COVID-19?
| | | |