Królewska gra wyobraźni

56 zawodników i zawodniczek stanęło, a raczej usiadło na starcie turnieju szachowego rozegranego w Tarnowie z okazji Święta Niepodległości. Różnica wieku między najmłodszym a najstarszym zawodnikiem wynosiła...77 lat.

Nie ma znaczenia wzrost, waga, wiek, płeć, liczy się to co w głowie. Mimo rosnącej popularności gier komputerowych szachy nadal cieszą się zainteresowaniem nie tylko osób starszych, ale również młodzieży. W sali Stowarzyszenia Rodzin Katolickich przy parafii błogosławionej Karoliny, z okazji Święta Niepodległości rozegrany został turniej szachowy z udziałem 56 zawodniczek i zawodników. Pomocy przy organizacji turnieju udzielił Urząd Miasta Tarnowa, a uroczystego otwarcia turnieju dokonał wiceprzewodniczący Rady Miasta Tarnowa i równocześnie prezes Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Stanisław Klimek.
Turniej toczył się systemem szwajcarskim na dystansie siedmiu rund, przy półgodzinnym czasie przeznaczonym na partię. W kategorii seniorów zwyciężył Andrzej Kawula przed Krzysztofem Ciurusiem i Józefem Szelągiem z Biadolin. Wśród juniorów najlepszy okazał się uczestnik sierpniowych Mistrzostw Europy do lat 14 Mirosław Lewicki, drugi był Filip Jasiak, a trzeci Dariusz Jackowski.
Wśród kobiet triumfowała Monika Mordyl przed Olgą Sotomską i Anną Urbańską ze Szczepanowa. Najstarszy uczestnik – 84-letni Marian Kiełbowicz z Tarnowa zajął 24 miejsce z dorobkiem 4 punktów, a najmłodsza szachistka, 7-letnia tuchowianka Ola Mróz wywalczyła 3 punkty i zajęła 38 miejsce.