Remis beniaminków

W meczu 10. kolejki PKO BP Ekstraklasy, Bruk-Bet Termalica zremisowała na wyjeździe z Radomiakiem Radom 1:1. Po tym remisieTermalica zajmuje 16 miejsce w tabeli z dorobkiem siedmiu punktów. Następny mecz niecieczanie rozegrają u siebie z Lechią Gdańsk.

Radomiak Radom zremisował szósty mecz w tym sezonie PKO BP Ekstraklasy. Tym razem Zieloni podzielili się punktami (1:1) z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza. Pierwsza połowa nie przyniosła bramek. Co prawda w 23. minucie goście objęli prowadzenie, ale gol nie został uznany ponieważ Roman Gergel, zanim posłał piłkę do siatki, sfaulował swojego rywala. Zaledwie kilkadziesiąt sekund później arbiter ponownie anulował bramkę, tym razem dla gospodarzy, po interwencji VAR. Maurides oddał ładny strzał głową, ale okazało się, że był na pozycji spalonej.

Początek drugiej połowy znakomicie rozpoczął się dla gości, których już pierwsza akcja przyniosła bramkę. Wszystko rozpoczął Bartłomiej Kukułowicz, który uruchomił Michala Hubinka. Z jego dośrodkowania skorzystał Adama Radwański i głową pokonał bramkarza gospodarzy.

W 50 min kibicom Bruk-Betu Termaliki mocniej zabiły serca. Po wejściu w pole karne i walce o piłkę z Radwańskim, w polu karnym przewrócił się Dawid Abramowicz. Arbiter początkowo podyktował jedenastkę dla gospodarzy. Po oglądnięciu powtórek zmienił jednak zdanie. W doliczonym czasie gry Radomiak wyrównał. W zamieszaniu podbramkowym piłkę do siatki skierował Matos.

Czujemy niedosyt. Mogliśmy wywalczyć trzy punkty. Patrząc na przebieg spotkania to szanujemy ten punkt mówił na pomeczowej konferencji prasowej trener „Słoni” Mariusz Lewandowski.

Po tym remisieTermalica zajmuje 16 miejsce w tabeli z dorobkiem siedmiu punktów. Następny mecz niecieczanie rozegrają u siebie z Lechią Gdańsk.

Radomiak – Bruk-Bet Termalica 1:1 (0:0)

Bramki: Matos (90+5 min.) - Radwański (46 min.)

Żółte kartki: Rossi, Leandro - Terpiłowski, Wasielewski, Radwański

Bruk-Bet Termalica: BudziłekWasielewski (46 min. Hlousek), Bezpalec, Tekijaski, Kukułowicz (77 min. Putiwcew), Pek (46 min. Radwański), Hubinek, Wlazło, Gergel, Terpiłowski (78 min. Modelski), Mesanović (68 min. Śpiewak)

Sędziował: Z. Dobrynin (Łódź), widzów 4212.