Przyjazd „Łotrzyc”

„Łotrzyce”, sztuka z piosenkami Agnieszki Osieckiej zaprezentowana zostanie na dużej scenie tarnowskiego teatru 24 listopada. Spektakl wyreżyserował Piotr Bogusław Jędrzejczak, na scenie obejrzymy Ewę Pająk, Beatę Łuczak i Janusza Hamerszmita. Przedstawienia odbędą się o 18.00 i 20.15. Cena biletu to 25 złotych.

Bohaterkami „Łotrzyc”, sztuki z piosenkami pióra Agnieszki Osieckiej, są dwie aktorki, nie spełnione ani zawodowo, ani osobiście. Artystki, które żyją z chałtur, ale marzą o występach w teatrze. Nie układa im się z mężczyznami, ale pragną prawdziwej miłości. Do tego prowadzą ze sobą nieustanną grę pozorów, w której momenty tragiczne przeplatają się z komicznymi. W pewnym momencie dochodzi jednak do przełomu. Okazuje się, że przegrane kobiety zyskują nagle wewnętrzną siłę i postanawiają wziąć sprawy w swoje ręce. Buntują się przeciwko agentowi, którego do tej pory posłusznie słuchały. Upijają go, krępują, robią makijaż i wyganiają na mróz....
Sztuka kilkanaście razy trafiała na teatralne deski. Po raz pierwszy w 1974 roku na potrzeby sceny STS wyreżyserował ją Maciej Englert. Teraz inscenizację przygotował Piotr Bogusław Jędrzejczak. Gościnnie spektakl prezentowany będzie w tarnowskim teatrze 24 listopada o godzinie 18.00 i 20.15. Autorami oprawy muzycznej są Tomasz Benn i Fryderyk Andrasz, na scenie zobaczymy Beatę Łuczak, Ewę Pająk i Janusza Hamerszmita, pracujących przed laty w Tarnowie. Bilety na spektakl kosztują 25 złotych.
- Cieszymy się, że możemy zaprezentować nasze przedstawienie w Tarnowie. W imieniu zespołu „Łotrzyc” dziękuję dyrektorowi Żentarze za wszechstronną pomoc w wystawieniu spektaklu, a także Małgorzacie Gutwińskiej i Andrzejowi Nachmanowi – mówi Ewa Pająk.
- Zapraszam wszystkich, którzy lubią i cenią twórczość Agnieszki Osieckiej. Mam nadzieję, że wspólnie przeżyjemy spotkanie z interesującym teatrem.

"Łotrzyce", wg tekstu Agnieszki Osieckiej
reżyseria: Piotr Bogusław Jędrzejczak
wykonawcy: Beata Łuczak, Ewa Pająk, Janusz Hamerszmit
oprawa muzyczna: Tomasz Benn, Fryderyk Andrasz17.11.2008
Twój komentarz:
Ankieta
Czy zaszczepisz się przeciwko COVID-19?
| | | |