Tarnowska galeria w Warszawie

Galeria Miejska w Tarnowie jest organizatorem wystawy najnowszych prac Andrzeja Dudzińskiego w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego. Ekspozycja nosi tytuł „Pod lekkim napięciem”, wernisaż odbył się 15 listopada, a wystawa czynna będzie do 15 grudnia.

Najnowsze prace Andrzeja Dudzińskiego, oglądać można od 16 listopada w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego. Wystawę zorganizowała Galeria Miejska w Tarnowie.
Ekspozycja zatytułowana jest „Pod lekkim napięciem”, co autor tłumaczy w następujący sposób: - To obrazy cyfrowe, prądem pod lekkim napięciem, malowane. Mam na myśli niskie napięcia towarzyszące przekazywaniu informacji. 
W tym przypadku informacji kolekcjonowanych przy pomocy aparatu cyfrowego. Wykonywane przez autora zdjęcia są elementami tworzonych kolaży. - Początkowo chodziło o wygodną zasadę kompozycyjną, pozwalającą w przejrzysty sposób łączyć ze sobą przeciwstawne, albo nie mające ze sobą związku, tematy. Potem ta formuła zaczęła się rozmywać i linia demarkacyjna między zestawianymi wyobrażeniami przestała być wyraźna. A wreszcie podział na dwie połowy przestał mi wystarczać i poszerzyłem przestrzeń do, również klasycznej, konwencji tryptyku, wraz z jego geometrycznym dostojeństwem i sakralnymi odniesieniami... - opowiada o swoich pracach Andrzej Dudziński.

Prace Andrzeja Dudzińskiego w Warszawie będzie można oglądać do 16 grudnia.
17.11.2008
Twój komentarz:
Ankieta
Czy zaszczepisz się przeciwko COVID-19?
| | | |