Punkty szczypiornistów

Piłkarze ręczni Unii Tarnów wywalczyli kolejne punkty w lidze pokonując w Sosnowcu tamtejszego Górnika 33:24. Była to czwarta kolejna wygrana tarnowian, którzy w lidze zajmują po ośmiu kolejkach czwarte miejsce z dorobkiem 11 punktów.

Zasłużone zwycięstwo odnieśli w Sosnowcu piłkarze ręczni Unii Tarnów. Tarnowianie pokonali Górnika 33:24, prowadząc do przerwy 13:10. Początek meczu nie zapowiadał sukcesu szczypiornistów Unii. Po kilku minutach gospodarze prowadzili 3:1. Później było 4:4, 6:6, a wreszcie pięć minut przed końcem pierwszej połowy 9:9. W tym momencie tarnowianie zdobyli cztery bramki z rzędu wychodząc na prowadzenie 13:9. Gospodarzom udało się odpowiedzieć tylko jednym golem i na przerwę piłkarze Unii schodzili z przewagą trzech bramek.
Po przerwie gospodarze rozpoczęli odrabianie strat, doprowadzając do wyniku 13:14. Tarnowianie odpowiedzieli kilkoma celnymi trafieniami i w 37 minucie prowadzili 17:13. Czterobramkowa przewaga utrzymała się przez kilka kolejnych minut, dopiero w 55 minucie tarnowianie ją powiększyli doprowadzając do wyniku 28:22. W ciągu kolejnych dwóch minut szczypiorniści Unii rzucili kolejne trzy bramki z rzędu i stało się jasne, że punkty odjadą do Tarnowa.
Unia zajmuje w tabeli II ligi czwartą lokatę, mając po ośmiu meczach 11 punktów. Prowadzi Grunwald Ruda Śląska z dorobkiem 15 punktów.

Górnika Sosnowiec – Unia Tarnów 24:33 (10:13)
Bramki dla Unii: Bieś 9, Hudzik 7, Olszewski 6, Gąsior 3, Grzesik 3, Kras 2, Siedlik 2, Tokarski 1