Międzynarodowy koncert w MCK

Zespół Szkół Sportowych im. Polskich Olimpijczyków w Tarnowie jest organizatorem „Koncertu Przyjaźni” z udziałem młodzieży z Węgier, Czech i Polski. Koncert odbędzie się na scenie Mościckiego Centrum Kultury 20 listopada o 9.15. To już trzeci wspólny koncert młodzieży zaprzyjaźnionych szkół w Tarnowie.

Uczniowie szkół z Veszprem i Papa na Węgrzech, Gnojnika w Czechach oraz Zespołu Szkół Sportowych im. Polskich Olimpijczyków w Tarnowie wezmą udział we wspólnym „Koncercie przyjaźni”, na scenie Mościckiego Centrum Kultury 20 listopada o 9.15.
Koncert będzie już trzecim organizowanym przez Zespół Szkól Sportowych wspólnym występem młodzieży zaprzyjaźnionych szkół w Tarnowie, choć ich współdziałanie nie ogranicza się wyłącznie do wspólnego śpiewania. Historia współpracy tarnowskiej szkoły ze szkołami za granicą sięga połowy lat 90. Polega ona przede wszystkim na wymianie młodzieży i wspólnych spotkaniach nauczycieli, uczniowie biorą także udział w innym projekcie artystycznym realizowanym przez Zespół Szkół Sportowych w Tarnowie – międzynarodowym konkursie recytatorskim. W planach dyrekcji tarnowskiej szkoły w tym zakresie znajduje się również reaktywowanie Międzynarodowej Spartakiady Młodzieży Niepełnosprawnej oraz organizacja, z udziałem młodzieży z Polski, Ukrainy, Czech, Słowacji i Węgier Festiwalu Młodzieży Polonijnej w Tarnowie.
18.11.2008
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |