Osobowość – Wojciech Pszoniak

Mościcie Centrum Kultury oraz Biuro Wystaw Artystycznych Galeria Miejska w Tarnowie zapraszają na trzydniowe spotkanie z Wojciechem Pszoniakiem. W ramach programu „Z cyklu Osobowości” publiczność Mościckiego Centrum Kultury obejrzy w dniach 21 – 23 listopada m.in. monodram „Belfer” oraz trzy filmy z udziałem Wojciecha Pszoniaka. Mecenasami cyklu są „Azoty” Tarnów S.A. Oraz restauracja „Tatrzańska”.

„Z cyklu Osobowości” to niekonwencjonalne spotkania z wybitnymi postaciami świata kultury i sztuki. Gościem najbliższego spotkania, w dniach 21 – 23 listopada będzie Wojciech Pszoniak, jeden z najciekawszych i najwybitniejszych polskich aktorów. W Mościckim Centrum Kultury zaprezentuje się jako aktor teatralny i filmowy. 21 listopada na scenie Mościckiego Centrum Kultury przedstawi monodram „Belfer”, opowie także o swoich pasjach, o muzyce, której słucha i obrazach, które podziwia. Będzie można również poznać jego przyjaciół i niezwykłe zamiłowania kulinarne.
Wojciech Pszoniak, absolwent szkoły teatralnej w Krakowie, debiutował na scenie w 1968 roku w "Klątwie" Stanisława Wyspiańskiego wyreżyserowanej przez Konrada Swinarskiego. Najbardziej znane filmy z jego udziałem to między innymi: "Wesele", "Piłat i inni", "Ziemia obiecana". Międzynarodową karierę filmową rozpoczął rolami w "Blaszanym bębenku" Volkera Schlöndorffa i "Dantonie" Andrzeja Wajdy. Od 1982 roku Wojciech Pszoniak mieszka w Paryżu, grając w teatrze i w filmie. W latach 90. coraz częściej zaczął pojawiać się w Polsce.
Na program trzydniowego spotkania współorganizowanego przez Mościckie Centrum Kultury i BWA – Galerię Miejską w Tarnowie złożą się również, organizowany w ramach festiwalu „Art Fest” koncert zespołu „Motion Trio” (Janusz Wojtarowicz, Paweł Baranek, Marcin Gałażyn) oraz wernisaż wystawy „Duże obrazy” Andrzeja Dudzińskiego.
Mecenasami cyklu są Azoty Tarnów S.A. i Restauracja Tatrzańska

„Z cyklu Osobowości” - Wojciech Pszoniak
21 listopada
godz. 19.00 - Jean-Pierre Dopagne "Belfer" - monodram Wojciecha Pszoniaka
Duża Scena Mościckiego Centrum Kultury
Przekład - Bogusława Frosztęga
Reżyseria - Michał Kwieciński
Scenografia i kostiumy - Irena Biegańska

22 listopada
godz. 17.00 – „Motion Trio” koncert w ramach ArtFest 2008
- Duża Scena Mościckiego Centrum Kultury
"Duże obrazy Andrzeja Dudzińskiego" - wernisaż wystawy przygotowanej przez Biuro Wystaw Artystycznych Galeria Miejska w Tarnowie.
Foyer - Mościckiego Centrum Kultury
godz. 20.30 - „Kuchnia według Wojtka Pszoniaka, Wojtek Pszoniak według Andrzeja Dudzińskiego" - wieczór autorsko - towarzyski
- Restauracja Tatrzańska

23 listopada
godz. 16.00 - Kino na Antresoli Mościckiego Centrum Kultury
"Danton" - reż. Andrzej Wajda,
"Piłat i inni" - reż. Andrzej Wajda,
"Pracownia krawiecka" - reż. Wojciech Pszoniak
19.11.2008
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |