Pulmonolog niemal na już

 Liczba pacjentów borykających się z niewydolnością oddechową rośnie w zatrważającym tempie. Wielu z nich potrzebuje pomocy specjalistów, a na taką pomoc trzeba czasami długo czekać. Krótki, kilkudniowy czas oczekiwania na wizytę u pulmonologa oferuje Mościckie Centrum Medyczne. Wizyty, które odbywają się w ramach kontraktu z NFZ, są bezpłatne.

 

Liczba pacjentów borykających się z niewydolnością oddechową rośnie w zatrważającym tempie. Wielu z nich potrzebuje pomocy specjalistów. Do najczęściej występujących objawów chorób układu oddechowego zaliczyć można katar i kaszel. Ponadto pojawia się także ból gardła i charakterystyczna chrypka. Jeśli takie objawy utrzymują się dłużej, niż trzy dni - warto skorzystać z pomocy lekarskiej. Nie należy także lekceważyć duszności, które mogą być objawem astmy lub rozedmy płuc.

Jak pokazuje ostatnie zestawienie dostępności  świadczeń, Poradnia Pulmonologiczna Mościckiego Centrum Medycznego znajduje się w ścisłej czołówce świadczeniodawców. Oznacza to najkrótszy czas oczekiwania na poradę lekarza specjalisty. W praktyce wizyta jest dostępna w ciągu kilku dni od rejestracji, a świadczenia są bezpłatne dla pacjentów, refundowane przez NFZ. Do Poradni Pulmonologicznej potrzebnie jest jedynie skierowanie, wystawione przez lekarza POZ.

Świadczeń udzielają lekarze specjaliści pulmonologii Krystyna Rybołowicz-Kułaga oraz Hubert Wnęk. Rejestracja odbywa się pod numerem 14 688 05 50.

 

26.01.2023
Twój komentarz:
Ankieta
Czy wiesz, na kogo oddasz głos w drugiej turze wyborów?
| | | |