Patrioci. Żołnierze. Żydzi

 W piątek, 19 maja, na Placu Rybnym w Tarnowie otwarta zostanie wystawa „Patrioci. Żołnierze. Żydzi". Wystawa w postaci mobilnego pawilonu ekspozycyjnego, przygotowana została przez Instytut Pamięci Narodowej. Ekspozycja czynna będzie do 9 czerwca.

 

„Patrioci. Żołnierze. Żydzi" to nowa wystawa Instytutu Pamięci Narodowej, która trafi także do Tarnowa. Otwarcie wystawy odbędzie się w piątek, 19 maja o godzinie 10.00 na Placu Rybnym, obok Bimy Starej Synagogi.

Przygotowana ekspozycja prezentuje sylwetki Żydów walczących o niepodległość i granice Polski w latach 1914–1921 oraz ich późniejsze losy. Jak zaznaczył we wprowadzeniu do wystawy prezes IPN dr Karol Nawrocki – wielu z nich czuło się dziećmi jednej polskiej Ojczyzny. Projekt został stworzony w oparciu o nowoczesne rozwiązania w zakresie nauczania historii. Wystawa ma postać mobilnego pawilonu ekspozycyjnego. Dzięki interaktywnym ekranom i narracji lektora, zwiedzający będą mogli zapoznać się z wieloma niezwykłymi i nieznanymi historiami bohaterów walki o niepodległość, a później jej obrony.

Ekspozycja została przygotowana w trzech wersjach językowych: polskim, angielskim i ukraińskim. Wystawa czynna będzie do 8 czerwca.

 

17.05.2023
Twój komentarz:
Ankieta
Czy weźmiesz udział w wyborach parlamentarnych?
| | | |