Na początek przegrana

Grupa Azoty Unia Tarnów zmierzyła się na wyjeździe z Azotami-Puławy i przegrała 22-28. Kolejne spotkanie tarnowianie rozegrają w sobotę 2 września,  podejmując w Arenie Jaskółka zespół Arged Rebud KPR Ostrovii Ostrów Wielkopolski.

Na inaugurację nowego sezonu Orlen Superligi piłkarzy ręcznych, Grupa Azoty Unia Tarnów zmierzyła się na wyjeździe z Azotami-Puławy. Mimo że w pierwszej połowie tarnowianie prowadzili różnicą czterech nawet bramek, ostatecznie przegrali 22-28 (15-13). Pierwsza odsłona meczu zakończyła się wprawdzie dwubramkową wygraną tarnowian, ale najwyraźniej pobyt w szatni źle podziałał na graczy Grupy Azoty Unii. Na początku drugiej połowy stracili cztery bramki z rzędu i w 36 minucie przegrywali 15-17. Ostateczny wynik ustalił rzutem z siedmiu metrów Marcel Zdobylak. W ostatniej minucie rozmiary przegranej tarnowian mógł jeszcze zmniejszyć Vladyslav Parovinchak, ale nie wykorzystał rzutu karnego. W najbliższą sobotę, 2 września o godzinie 16.00, Grupa Azoty Unia Tarnów podejmie w Arenie Jaskółka Tarnów zespół Arged Rebud KPR Ostrovii Ostrów Wielkopolski.