Punkt za punkt

W sobotę, 23 września, w meczu 6. serii spotkań Orlen Superligi, Grupa Azoty Unia Tarnów podejmowała u siebie drużynę Zepter KPR Legionowo. Z pojedynku zwycięsko wyszli gospodarze, wygrywając 32:29.

W meczu 6. serii spotkań Orlen Superligi, Grupa Azoty Unia Tarnów podejmowała u siebie drużynę Zepter KPR Legionowo. Spotkanie od udanej interwencji rozpoczął Patryk Małecki, a chwilę później pierwszą bramkę dla gospodarzy zdobył obrotowy – Łukasz Kucharzyk. W 4. minucie na ławkę kar powędrował Dzmitry Smolikau, a zaraz potem rzutu karnego dla gości nie wykorzystał Norbert Maksymczuk. Swojej szansy w karnym nie wykorzystał jednak także zawodnik Unii – Vladyslav Parovinchak. W 11. minucie na dwubramkowe prowadzenie drużynę z Legionowa wyprowadził Sławomir Lewandowski, trzy minuty później trafienie kontaktowe dla “Jaskółek” zdobył Michał Słupski. Dwie minuty przed końcem pierwszej części gry, tarnowianie wygrywali przewagą trzech punktów, a do szatni  schodzili z prowadzeniem 19:15. Na początku drugiej połowy efektowną bramkę dla gospodarzy trafił Dzmitry Smolikau, karę otrzymał Jakub Sikora, a rzutu z siedmiu metrów nie wykorzystał Kamil Ciok. W kolejnych minutach tarnowianie podwyższali swój wynik. 11. minut przed końcem spotkania gracze Michała Prątnickiego niemal w całości odrobili stratę, przegrywając tylko jedną bramką, a wkrótce doprowadzili do remisu.   W 56. minucie tarnowianie ponownie wyszli na prowadzenie i utrzymali je do końca, wygrywając ostatecznie 32:29. MVP meczu został Patryk Małecki.