Udany wyjazd Termaliki

Wyjazd do Sosnowca okazał się udany dla piłkarzy Bruk-Betu Termaliki Nieciecza, którzy z Zagłębiem wygrali 3:1. Po tej wygranej Bruk-Bet zajmuje siódme miejsce w tabeli I ligi, z dorobkiem 14 punktów po dziewięciu spotkaniach. Następny mecz niecieczanie zagrają u siebie z Lechią Gdańsk, 1 października.

Termalica Bruk-Bet Nieciecza wygrała na wyjeździe z Zagłębiem Sosnowiec 3:1. Początek spotkania dla Bruk-Betu był bardzo dobry. W 7. minucie, po wrzuceniu piłki w pole karne, mimo wybicia, piłkę potężnym strzałem umieścił w bramce Kacper Karasek. Przyjezdni objęli prowadzenie, ale osiem minut później Kamil Biliński wyrównał.

Losy spotkania rozstrzygnęły się w drugiej połowie. W 62. minucie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Karaska, piłka trafiła do Macieja Ambrosiewicza, a ten pewnie skierował ją do siatki. Przy wyniku 1:2 Zagłębie jeszcze szukało okazji na wyrównanie, bliskt tego był Joel Valencia, ale na miejscu był Tomasz Loska. Przewaga „Słoni” została udokumentowana trzecią bramką autorstwa Jakuba Braneckiego.

Zagłębie Sosnowiec – Bruk-Bet Termalica 1:3  (1:1)

Bramki: Biliński (15 min.) - Karasek (7 min.), Ambrosiewicz (62 min.), Branecki (82 min.)

Żółte kartki: GuezenRadwański, Nowakowski, Branecki

Bruk-Bet: LoskaPoliarus (46 min. Fassbender), Kasperkiewicz, Spendlhofer, Zaviiskyi (90 min. Morąg), Ambrosiewicz, Dombrovskyi, Hilbrycht, Radwański (84 min. Nowakowski), Karasek (76 min. Trubeha), Branecki (90 min. Poznar)

Sędziował: P. Malec (Łódź), widzów: 7284