Powrót z trzema punktami

Choć pierwsza połowa meczu zakończyła się remisem, z trzema punktami wrócili z Lubina piłkarze ręczni Grupy Azoty Unia Tarnów. „Siódemka” z Tarnowa wygrała 25:21, wyraźnie dominując w drugiej połowie. W piątek, 6 października, tarnowianie zmierzą się przed własną publicznością z KGHM Chrobrym Głogów.

W 7. kolejce ORLEN Superligi, piłkarze ręczni Grupy Azoty Unia Tarnów rozgrywali wyjazdowe spotkanie z MKS Zagłębiem Lubin. Pierwsza połowa spotkania przebiegała według schematu bramka za bramkę i choć w 9. minucie meczu Zagłębie wyszło na dwubramkowe prowadzenie, tarnowianie szybko doprowadzili do remisu. Dwie minuty przed końcem pierwszej połowy, po zdobyciu bramki przez Michała Bekisza, gospodarze ponownie wygrywali, tym razem różnicą jednej bramki, ale dzięki wykorzystaniu swojej „siódemki” przez Pawła Podsiadło, na tablicy wyników po pierwszych 30. minutach gry widniał remis 11:11. Druga połowa do zdecydowana dominacja gości i świetna postawa z bramce Jakuba Wysockiego. Dziesięć minut przed końcem spotkania, obrotowy tarnowian, Łukasz Kucharzyk wyprowadził „Jaskółki” na czterobramkową przewagę i taką przewagę podopieczni Marcina Janasa „dowieźli” do końca, wygrywając 25:21. MVP spotkania został bramkarz Zagłębia, Damian Procho.

W kolejnej, 8. serii ORLEN Superligi, w piątek, 6 października, tarnowianie zmierzą się przed własną publicznością z KGHM Chrobrym Głogów. Początek spotkania w Arenie “Jaskółka” Tarnów o 20.00.