Koncert dla Kacpra

 Do czerwca 2020 roku był radosnym, zdrowym dzieckiem. A potem przyszła niespodziewana diagnoza – guz mózgu, który ma najgorsze rokowania i szybko daje przerzuty. Operacja, a po niej kolejne problemy, z którymi chłopiec nie może się pogodzić. A Kacper ma zaledwie 11 lat. W poniedziałek, 25 marca, w sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie odbędzie się koncert, z którego cały dochód przeznaczony zostanie na bardzo potrzebną pomoc dla Kacpra.

 

Kacper ma tylko 11 lat. Do 2020 roku roku był radosnym, energicznym dzieckiem, którego wszędzie było pełno. A potem nadeszła diagnoza – guz mózgu, medulloblastoma IV najwyższego stopnia. Guz, który ma najgorsze rokowania i szybko daje przerzuty. To nowotwór centralnego układu nerwowego występujący u dzieci. Szybka reakcja lekarzy, operacja. Guza, niestety, nie udało się usunąć w całości. Po operacji nadeszły kolejne problemy. Stwierdzono połowiczny prawostronny niedowład całego ciała. Wózek inwalidzki, kłopoty z mową, uczenie się wszystkiego na nowo. Kacper wycofał się z życia rodzinnego i towarzyskiego. Unikał rozmowy nawet z najbliższymi. Nie akceptował swojego wyglądu i tego, co się z nim dzieje. I tak jest do dzisiaj. Dodatkowo wykryto u niego malformację limfatyczną i znowu kolejna operacja. Doszła jeszcze niedoczynność tarczycy, problemy z nerką, która pracuje w zaledwie 24 procentach, a także niedoczynność nadnerczy. Ile znieść może takie dziecko?

Z pomocą ruszył Caritas i Wiola Grzywa, która wraz z Grupą Teatralną Profeska organizuje koncert charytatywny.  W jego trakcie Katarzyna Kołodziej-Gorzkowska zagra koncert z pokazem tanecznym w wykonaniu AX Dance Academy, a Jola Gowgiel zabierze słuchaczy w piękną muzyczną podróż, wykonując wraz z Tomaszem Wolakiem znane covery i swoją autorską piosenkę. W trakcie koncertu odbędzie się też licytacja, którą poprowadzi Pracownia Jaszczur&Przyjaciele. Darczyńcy przygotowali na licytację bardzo atrakcyjne przedmioty.

Koncert odbędzie się w poniedziałek, 25 marca o godzinie 17.00, w sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie. Cegiełki już można kupować, kontaktując się przez messenger lub pod nr tel 668107506.

 

04.03.2024
Twój komentarz:
Ankieta
Czy wiesz, na kogo oddasz głos w drugiej turze wyborów?
| | | |