Rehabilitacja domowa

 Mościckie Centrum Medyczne zachęca do korzystania z rehabilitacji domowej. Usługa przeznaczona jest dla pacjentów, którzy ze względu na schorzenie czy uraz, nie mogą pojawić się w placówce. W ciągu roku, osobie korzystającej z tej formy świadczeń przysługuje do 80 dni zabiegowych.

 

- Muszę podkreślić profesjonalizm, pełne skupienie na pacjencie i przyjazną atmosferę. Moim problemem była sprawność nogi po złamaniu. Dzięki świetnie dobranym zabiegom z każdą wizytą odzyskiwałam sprawność w codziennym funkcjonowaniu i poruszaniu się po domu - to opinia pani Marty, pacjentki Mościckiego Centrum Medycznego, która skorzystała z zabiegów rehabilitacji domowej. Zabiegi wykonywane są w miejscu zamieszkania pacjentów, posiadających  znaczny stopień niepełnosprawności, którzy ze względu na brak możliwości samodzielnego poruszania się, nie mogą dotrzeć do placówki rehabilitacyjnej. Rehabilitacja domowa może odbywać się codziennie albo kilka razy w tygodniu. W ciągu roku, osobie korzystającej z tej formy świadczeń przysługuje do 80 dni zabiegowych. Największą zaletą rehabilitacji domowej jest wczesne wprowadzenie terapii, szczególnie gdy możliwości pacjenta są ograniczone. Im wcześniej  rozpoczęty proces usprawniania, tym krótszy jego przebieg.

Aby uzyskać skierowanie na rehabilitację w warunkach domowych, należy udać się do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej lub specjalisty z dziedziny rehabilitacji medycznej,  neurologii, chirurgii ogólnej, reumatologii itp. Skierowanie powinno zawierać jasną adnotację, że rehabilitacja ma odbyć się w domu pacjenta. W dokumencie powinien być  również opis choroby lub urazu, która stanowi przyczynę skierowania. Powinny ponadto zostać wypisane choroby współistniejące. Skierowanie na zabiegi fizjoterapeutyczne w warunkach domowych traci ważność, jeżeli nie zostanie zarejestrowane w terminie 30 dni od daty wystawienia.

Zarejestrować się można w Dziale Fizjoterapii na parterze Mościckiego Centrum Medycznego przy ul. Kwiatkowskiego 15 w Tarnowie lub pod nr tel. 14 688 05 04.

 

08.04.2024
Twój komentarz:
Ankieta
Czy jesteś za przywróceniem handlu w niedziele?
| | | |