Plakaty Marka Bereskiego

 Tarnowskie Centrum Kultury i Biuro Wystaw Artystycznych w Tarnowie zapraszają 1 czerwca na wernisaż wystawy „Plakiat. Wystawa wybranych plakatów artystycznych vol. 2". Wystawa przygotowana została w związku z Tarnowską Nagrodą Filmową, a jej otwarcie odbędzie się z udziałem autora, Maksa Bereskiego. Ekspozycja czynna będzie do 16 czerwca.

 

W sobotnie popołudnie, 1 czerwca o godzinie 17. 00, w Pałacyku Strzeleckim przy ulicy Słowackiego 1 w Tarnowie odbędzie się wernisaż wystawy „Plakiat. Wystawa wybranych plakatów artystycznych vol. 2" z udziałem autora Maksa Bereskiego. Spotkanie z nim poprowadzi Ryszard Jaźwiński. Wystawa, która czynna będzie do 16 czerwca, towarzyszy Tarnowskiej Nagrodzie Filmowej.
Maks Bereski, znany jako ©Plakiat, jest autorem oficjalnego plakatu 37. i 38. edycji TNF. Na swojej wystawie zaprezentuje wybrane autorskie plakaty inspirowane filmami polskimi i zagranicznymi. Ekspozycja ukazuje różnorodność technik plastycznych oraz perspektywę autora na metaforykę i symbolikę. Zwiedzający będą mieli okazję dostrzec szeroki zakres tematyczny i gatunkowy, eksperymenty z konwencją, stylizacje oraz nawiązania, które tworzą fascynującą grę wizualną i intelektualną z odbiorcą. Wystawa obejmuje 38 plakatów.

Maks Bereski to ceniony twórca plakatów filmowych i artysta, który od ponad dekady tworzy unikalne dzieła, będące wizytówką jego marki. Jego prace, promujące świat kinematografii, czerpią z bogatej tradycji Polskiej Szkoły Plakatu, łącząc metaforyczne przekazy z intelektualnym zacięciem. Bereski, laureat nagrody za „Najlepszy plakat” przyznanej przez Polski Instytut Sztuki Filmowej, współpracuje z szerokim spektrum branży filmowej, od reżyserów po festiwale. Jego portfolio zawiera prawie trzysta plakatów, dostępnych w The Plakiat Shop na stronie Plakiat.com.

 

29.05.2024
Twój komentarz:
Ankieta
Jak spędzasz tegoroczny urlop?
| | | |