Biennale Sztuki

 Centrum Sztuki Mościce zaprasza do udziału w Biennale Sztuki. Zaproszenie skierowane jest do absolwentów szkół artystycznych lub członków zarejestrowanych związków artystycznych. Na laureatów czekają nagrody rzeczowe i pieniężne. Zgłoszenie przesyłać można do 16 sierpnia.

 

Biennale Sztuki to wydarzenie artystyczne skierowane do twórców profesjonalnych, twórców wizualnych i artystów z całego świata. Misją biennale jest umacnianie – zagrożonego w dobie globalizacji – poczucia tożsamości poprzez sztukę. Event stanowi odpowiedź na istotne pytania: kim jesteśmy, dokąd zmierzamy, jakie są źródła naszego systemu wartości oraz na czym ten system się opiera.

Centrum Sztuki Mościce zaprasza do udziału w Biennale Sztuki. Zaproszenie skierowane jest do absolwentów szkół artystycznych lub członków zarejestrowanych związków artystycznych. Na laureatów czekają nagrody rzeczowe i pieniężne. Zgłoszenie przesyłać można do 16 sierpnia. - Zachęcamy Państwa do podjęcia refleksji artystycznej nad: źródłami własnego rodowodu, dumą z dziedzictwa kulturowego, rolą spadkobierców tradycji, pojmowaniem patriotyzmu, wolności indywidualnej i zbiorowej oraz odpowiedzialnością za tę wolność. Ważnymi tematami są także: topos domu rodzinnego, motyw dzieciństwa, piękno rodzimego krajobrazu, etos pracy, empatyczne odkrywanie drugiego człowieka oraz prawda o współczesnych dramatach ludzkich. Te i inne tematy mogą stać się inspiracją dla Państwa prac, które przetłumaczą te idee na język sztuki wizualne – można przeczytać na stronie organizatora.

Więcej informacji na https://csm.tarnow.pl/wydarzenie/2128,2-biennale-sztuki-w-tarnowie-2nd-tarnow-art-biennale

 

30.05.2024
Komentarze:
naczelnik: 31.05.2024
Poseł Polski 2050 Piotr Górnikiewicz przegrał proces wyborczy, który wytoczył telewizji TVN. Chodzi o \"Mafię Tarnowską\" Chodzi o głośny reportaż \"Mafia Tarnowska\". Materiał przedstawia skazanego w przeszłości za udział w zabójstwie Waldemara Jasińskiego pseudonim \"Góral\", który miałby nadal szefować grupie przestępców pożyczających pieniądze na wysoki procent i szantażujących później ludzi. W reportażu Bertolda Kittela pokazano także zdjęcia Jasińskiego z różnymi ludźmi, w tym z posłem Górnikiewiczem, który przyznał na wizji, że zna takiego człowieka, ale nic nie wie o jego dzisiejszej rzekomej działalności przestępczej. Górnikiewicz, który jest kandydatem do Parlamentu Europejskiego, pozwał telewizje TVN w trybie wyborczym, bo w reportażu widać m.in. jego banery wyborcze. Sąd Okręgowy uznał jednak, że ten reportaż nie jest agitacją wyborczą przeciwko komukolwiek. Poza tym sąd podkreślił, że poseł Górnikiewicz nie wykazał, w którym miejscu pokazano nieprawdę na jego temat.
Twój komentarz:
Ankieta
Jak spędzasz tegoroczny urlop?
| | | |